Chanel - Wszystkie produkty

Chanel
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Chanel
Pokaż Chanel:

Paryski szyk od Coco Chanel, czyli ciekawostki o najsłynniejszych perfumach świata. Wiemy już, że Chanel No° 5 to najbardziej popularny i najczęściej sprzedawany zapach na świecie. Jednak ten dom mody może nam zaoferować znacznie więcej - zarówno w kwestii perfum, jak i innych produktów. Poczytaj kilka interesujących faktów zarówno o marce, jak i jej twórczyni, a także dowiedz się, co z oferty Chanel warto zainwestować - zapraszamy do lektury!

Najbardziej znana i stylowa z Paryżanek Na temat tak zwanego francuskiego lub paryskiego szyku powstało wiele legend. W księgarniach można znaleźć całe stosy poradników na ten temat. Jednak skąd wziął się mit stylowej francuski? Zapoczątkowała go Gabrielle “Coco” Chanel, założycielka domu mody Chanel. Była kobietą wyprzedzającą swoją epokę pod wieloma względami; dążyła do finansowej niezależności i nie marzyła o znalezieniu męża, za to swoje siły poświęcała na budowanie marki. To ona jako pierwsza nosiła w sytuacjach oficjalnych spodnie, pożyczyła z męskiej szafy marynarki oraz proste fasony bluzek, Zaczęła również lansować modę na noszenie sztucznej biżuterii, w tym pereł, dzięki czemu wiele kobiet, które dotąd nie mogły pozwolić sobie na kupowanie ozdób, bo nie było ich stać na prawdziwe kamienie lub kruszec, zaczęły ozdabiać swoje szyje, uszy, palce i nadgarstki. Na punkcie projektów Chanel oszalała najpierw francuska bohema, potem, arystokracja, a następnie Hollywood. W ten sposób stała się niekwestionowaną ikoną stylu, który do dziś kojarzymy z mieszkankami Paryża.

Perfumy Chanel i Marylin Monroe
Jak już zostało wspomniane, pierwszy zapach marki, czyli No° 5 szybko stał się hitem sprzedaży oraz zyskał miano najczęściej kupowanych perfum na świecie. Sporą część swojej sławy zawdzięcza gwiazdom tak zwanego Wielkiego Ekranu, a w szczególności słynnej aktorce Marylin Monroe, która lubiła mówić, że spać chodzi “odziana” jedynie w zapach Chanel - to bardzo działało na zbiorową wyobraźnię. Do dziś perfumy damskie Chanel uchodzą za symbol luksusu oraz dobrego gustu i każdy kolejny zapach wypuszczany przez markę natychmiast znika ze sklepowych półek. Jednak Chanel może nam zaproponować znacznie więcej niż piękne perfumy. Popularne produkty - w co jeszcze warto zainwestować?
Nie możemy zapominać, że Coco zajmowała się głównie garderobą i do dziś dom mody Chanel poświęca tej dziedzinie mnóstwo uwagi. Ich pikowana torebka na łańcuszku o nazwie Chanel 2.55 jest najczęściej podrabianą torbą świata; niemal każda firma zajmująca się galanterią ma w swojej ofercie model nawiązujący estetyką do tego kultowego dodatku. Często też można spotkać biżuterię z logo marki, czyli podwójną, odwróconą literą C. Warte wypróbowania są także perfumy męskie Chanel, a także szminki w różnych odcieniach czerwieni i bordo - skomponowane tak, aby każda kobieta mogła znaleźć swój idealnie pasujący odcień.

pixelpixelpixelpixelpixel