Kosmetyki do brody i wąsów

Kosmetyki do brody i wąsów
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Kosmetyki do brody i wąsów
Pokaż Kosmetyki do brody i wąsów:

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Zapuszczanie brody i wąsów stało się w ostatnich latach bardzo modne. Powstaje coraz więcej salonów barberskich specjalizujących się w pielęgnacji zarostu. Panowie chętnie z tych usług korzystają, bo wiedzą, że miękka i ładna broda wymaga strzyżenia i pielęgnacji. Jednak nie wystarczy od czasu do czasu wybrać się do barbera. Dostępnych jest wiele kosmetyków dedykowanych do brody i wąsów, które pomogą w domowych warunkach o ten zarost zadbać. Dowiedz się, jak pielęgnować brodę i wąsy.

 

Oczyszczanie

Podstawą każdej pielęgnacji jest oczyszczanie. Tak jak używamy szamponu do mycia włosów, tak należy stosować dedykowany szampon do mycia brody i wąsów. Kosmetyk oczyści zarost oraz zadba o włoski i skórę, która również wymaga oczyszczenia i nawilżenia. Na rynku dostępne są szampony, mydła lub żele do mycia brody. Wybierz jeden z nich dla siebie i stosuj regularnie!

 

Nawilżenie

Do pielęgnacji brody sprawdzą się olejki do zarostu. Produkt zmiękczy włoski, nawilży, wygładzi i nada im połysk oraz pożądany kształt. Olejki są proste i szybkie w użyciu, a efekty potrafią zaskoczyć. Popularnością cieszą się również balsamy do brody, które mają zbliżone właściwości. Działają przede wszystkim nawilżająco i zmiękczająco. Produkty różnią się przede wszystkim konsystencją. Dbając o brodę, nie można zapominać o pielęgnacji skóry twarzy pod zarostem. Do tego sprawdzi się tonik do brody, który chroni i odżywia skórę twarzy.

 

Stylizacja

Do stylizacji brody i wąsów służy przede wszystkim wosk. Kosmetyk wygładza i pozwala nadać włoskom określony kształt. To produkt dla chętnych Panów. Jednak obowiązkowe w stylizacji zarostu są szczotka lub grzebień, które należy dobrać dla swojej długości i gęstości zarostu. Te akcesoria pomogą zadbać o wygląd.

 

Tak jak o włosy na głowie, trzeba też zadbać o brodę i wąsy. Do tego służą specjalne kosmetyki. Podstawą pielęgnacji jest regularne mycie i nawilżanie. Dzięki czemu broda będzie miękka, wygładzona i przyjemna w dotyku. Po prostu będzie zadbana i ładna! Szampon i olejek do brody to absolutne minimum! Sprawdź nasze propozycje i wybierz produkty dla siebie!

pixelpixelpixelpixelpixel