Konturówki do ust

Konturówki do ust
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Konturówki do ust
Pokaż Konturówki do ust:

Konturówka do ust to jeden z kosmetyków, który wzbudza wiele emocji. Jedni go lubią i nie wyobrażają sobie bez niego dobrego makijażu, inni uważają go za zupełnie zbędny. Mimo rozbieżnych opinii na temat tego malowidła warto zastanowić się nad jego zaletami.

Konturówka podkreśla nasze usta. Kształtuje je i sprawia, że wydają się pełniejsze. Pozwala skorygować niezadowalające kąciki ust oraz optycznie powiększyć usta. Świetnie sprawdzi się również jako baza pod pomadkę. Skutecznie zapobiega rozmazywaniu się szminki. Jednak niewłaściwie użyta może jedynie zaszkodzić makijażowi i wyglądowi – zbyt mocny kontur daje efekt przesady.

Jak używać konturówki do ust?

Idealna konturówka ma odpowiednio dobrany odcień. Powinna być tego samego koloru co szminka, którą nosisz. Pod żadnym pozorem nie może być od niej ciemniejsza. Najlepszym wyborem będzie kosmetyk do malowania warg, który jest zbliżony lub identyczny z kolorem Twoich ust.

 

Kredka nie powinna być zbyt ostra. Jeśli ostrzyłeś tradycyjny ołówek, pamiętaj o wytarciu ostrej końcówki, która narysowałaby zbyt ostry kontur. Ołówki automatyczne to bardzo przydatne rozwiązanie. Przy nakładaniu konturów ważna jest wspomniana już miękkość i precyzja. Konturówkę należy aplikować na całe usta, ponieważ po pewnym czasie pomadka będzie się ścierać, a na ustach pozostanie tylko ich kontur i nie będzie to wyglądało zbyt profesjonalnie.

 

W trakcie wykonywania make-upu należy również podkreślić tzw. łuk kupidyna, który znajduje się pośrodku górnej wargi. W ten sposób uzyskasz czarujący efekt. Aby zadbać o perfekcyjny wygląd, nałóż wcześniej bezbarwną bazę. Pamiętaj, że konturówka to kosmetyk wyjątkowy. Nadaje się do makijażu wieczorowego oraz na specjalne okazje. Dzięki jej zastosowaniu makijaż staje się bardziej wyrazisty, a usta atrakcyjniejsze.

 

Jaki kolor konturówki wybrać?

Konturówki do ust są dostępne w niezliczonych odcieniach. Bogaty wybór ułatwia znalezienie odpowiedniego odcienia dopasowanego do Twojej pomadki. Niezależnie od tego, czy szminka jest różowa, pomarańczowa, czerwona, czy może całkiem neutralna, są one dostępne w niezliczonych odcieniach i kolorach.

 

Która szminka jest dla Ciebie idealna? Przed zakupem zwróć uwagę na Twój kolor skóry i naturalny odcień Twoich ust. W ten sposób wybór odpowiedniego kosmetyku do malowania warg stanie się o prostszy i zajmie mniej czasu. Pomocna będzie też barwa pomadki.

 

Jeśli stawiasz na modne, wyraziste kolory pomadki lub preferujesz matowe wersje, poszukaj odpowiedniej konturówki. Przetestuj szminkę i konturówkę na grzbiecie dłoni, rysując obiema malowidłami linie obok siebie. Sprawdź, czy tworzą integralną całość. Jeżeli znalezienie właściwej konturówki do ust sprawia Ci problem, wybierz przezroczystą. Transparentny kosmetyk do malowania do ust nie powiększa ani nie pomniejsza ust, ale doskonale i precyzyjnie podkreśla ich kształt. Dzięki niemu pomadka nie rozmazuje się, tworząc ładną, gładką linię. Ponadto przezroczysta konturówka do ust pasuje naturalnie do każdego koloru.

pixelpixelpixelpixelpixel