Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Sztuczne rzęsy
Pokaż Sztuczne rzęsy:

W latach 50. XX wieku pojawiły się pierwsze rzęsy na pasku i stały się hitem wśród kobiet. Przez lata rzęsy na pasku były modyfikowane, powstawały pierwsze kępki, a w 2003 roku rozpowszechniła się metoda przedłużania rzęs 1:1. Dzisiaj sztuczne rzęsy możemy przyklejać w domowym zaciszu, a nawet codziennie mieć inne. Dzięki nim możemy poczuć się bardziej atrakcyjne i pewne siebie. To idealne rozwiązanie, gdy wybieramy się na randkę, bankiet czy wesele. Efektowny make-up sprawia, że czujemy się jak prawdziwe gwiazdy na wybiegu bez większego wysiłku.

Rodzaje sztucznych rzęs

Rozróżniamy cztery rodzaje sztucznych rzęs:

  • rzęsy na pasku,

  • rzęsy w kępkach,

  • rzęsy magnetyczne,

  • rzęsy do przedłużania.

 

Rzęsy na pasku mają zazwyczaj charakter wielokrotnego użytku. Zapakowane są w pudełka z wyprofilowaną linią, przypominającą kształt oka. Aby je przymocować, często trzeba się zaopatrzyć w dodatkowy klej do sztucznych rzęs. Niestety nie zawsze jest on dołączony do zestawu. Doczepiane rzęsy to ciekawy dodatek do makijażu okolicznościowego czy wieczorowego. Zapewniają efekt nieco zalotnego, uwodzicielskiego spojrzenia.

 

Rzęsy w kępkach nadają się nie tylko do przedłużania, ale również do zagęszczania rzęs. Rozróżniamy zagęszczenie 3D, 4D i 5D. Takie rzęsy utrzymają się na naszych oczach do kilkunastu godzin. Świetnie nadają się do makijażu okazjonalnego, jak i dziennego. Będą wspaniałym uzupełnieniem każdej stylizacji.

 

Rzęsy magnetyczne są dostępne na rynku od kilku lat. Ten rodzaj zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ nadaje się do wielokrotnego użytku i nie wymaga używania kleju. Możesz więc mieć pewność, że twoje rzęsy będą pięknie podkreślone, bez brudzenia się klejem. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze. W krótkim czasie wykonasz efektowny makijaż na imprezę.

 

Jakie rzęsy wybrać?

Zakładanie sztucznych rzęs w domu nie należy do skomplikowanych. Najpierw jednak trzeba wybrać ich rodzaj. Rzęsy na pasku dają mocny efekt zagęszczenia i najlepiej sprawdzą się przy makijażu wieczorowym i okolicznościowym. Są szybkie w aplikacji, jednak najlepiej, jeżeli wymagają trochę wprawy, by precyzyjnie je przymocować.

 

W naszej internetowej perfumerii Pachnidełko znajdziesz wiele różnych rzęs na pasku. Od bardzo gęstych, najlepiej sprawdzających się przy sesjach zdjęciowych, po te cieńsze i bardziej rozłożone, które będą idealne do makijażu na imprezę. Rzęsy w kępkach są dużo łatwiejsze w aplikacji. Nie musimy przyklejać ich wszystkich. Czasem wystarczą 2-3 kępki. Możemy rozmieścić je na linii rzęs, tak by uzyskać delikatny efekt do makijażu dziennego.

 

Ile czasu utrzymują się sztuczne rzęsy?

Należy pamiętać, że sztuczne rzęsy w kępkach i na pasku nie są przeznaczone do noszenia przez kilka dni. Od tego, jak długo będą się utrzymywać, zależy rodzaj kleju, na który zostały zaaplikowane oraz nasze umiejętności. Jeżeli są przyklejone prawidłowo, to na pewno wytrzymają kilkanaście godzin. To gadżet, który został stworzony do użytku jednorazowego. Noszenie przyklejonych rzęs dłużej niż zamieszczone jest to na opakowaniu, może przyczynić się do alergii lub stanu zapalnego wokół oczu. Jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie, warto bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta.

 

Czy można spać ze sztucznymi rzęsami?

Absolutnie nie! Rzęsy należy ściągnąć przed snem, najlepiej podczas demakijażu. Aby bez uszkodzeń usunąć rzęsy, należy przyłożyć do nich wacik nasączony płynem micelarnym lub preparatem przeznaczonym do ściągania rzęs. Rzęsy powinny odkleić się bez problemu. Pamiętajmy, że nie wolno pocierać oczu. Może to doprowadzić do podrażnień i zaczerwienienia. W przestrzeniach między naszymi rzęsami, klejem, a rzęsami sztucznymi może zbierać się kurz i resztki z makijażu, a nawet mikroorganizmy, wilgoć i brud. Z tego powodu trzeba zadbać o higienę, by uniknąć infekcji.

 

Higiena sztucznych rzęs

Wiele osób przed zakupem sztucznych rzęs zastanawia się, jak o nie prawidłowo dbać. Aby nasze sztuczne rzęsy mogły być używane wielokrotnie, należy je prawidłowo aplikować, a także ściągać i czyścić. Jak wyczyścić sztuczne rzęsy, by usunąć z nich resztki makijażu, a ich nie uszkodzić?

 

Możemy w tym celu wykorzystać płyn micelarny bez silikonów, oleje do demakijażu lub oliwkę dla dzieci. Produkty te pomogą również usunąć klej. Następnym krokiem jest zmycie tego olejku. Najlepiej użyć do tego szarego mydła. Wystarczy spienić mydło w dłoni, a następnie umyć rzęsy pianą i spłukać wodą. Po umyciu rzęs należy je rozłożyć na ręczniku papierowym i pozostawić do wyschnięcia. Jeżeli rzęsy są splątane lub nierówno ułożone, dobrze jest nadać im kształt, gdy jeszcze są wilgotne. Możemy zrobić to palcami lub zrobić to z pomocą pęsety albo szczoteczki do rzęs. Wysuszone rzęsy przechowujemy zawsze w oryginalnym opakowaniu, które skutecznie chroni je przed kurzem. Dzięki temu kosmetyczny gadżet jest w każdej chwili gotowy do użycia.

pixelpixelpixelpixelpixel