Szczoteczki, żele i pasty do zębów dla dzieci

Szczoteczki, żele i pasty do zębów dla dzieci
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Szczoteczki, żele i pasty do zębów dla dzieci
Pokaż Szczoteczki, żele i pasty do zębów dla dzieci:

Pielęgnacja zębów - pasty do zębów dla dzieci

Stomatolodzy zaznaczają, że dziecko, tak samo jak dorosły, powinno myć zęby dwa/trzy razy dziennie. Warto mieć świadomość, że higiena jamy ustnej w pierwszych latach życia ma ogromny wpływ na stan uzębienia w wieku dorosłym. Zadaniem rodzica jest zadbanie o zęby dziecka i wypracowanie zdrowych nawyków. Co ważne, o jamę ustną dziecka rodzic powinien dbać już od pierwszych dni, jeszcze zanim przez dziąsła przebije się pierwszy ząbek. Aby pielęgnacja zębów u maluszków była bezpieczna, należy użyć specjalnych, łagodnych kosmetyków i miękkich szczoteczek. Zestaw do pielęgnacji jamy ustnej swojego dziecka skompletujesz w naszym sklepie!

 

Pielęgnacja zębów od pierwszych dni

Pierwszym etapem pielęgnacji jamy ustnej noworodka jest przemywanie dziąseł gazikiem nasączonym przegotowaną, wystudzoną wodą. Później przychodzi kolej na silikonową szczoteczkę do mycia dziąseł. Kiedy w buzi maluszka pojawi się pierwszy ząbek, warto zaopatrzyć się w szczoteczkę z małą końcówką z miękkim włosiem. W naszej ofercie znajdziesz poręczne, małe szczoteczki z zaokrągloną główką idealnie pasującą do buzi dziecka. Produkty dla najmłodszych wyprofilowane są w taki sposób, aby docierały nawet do tylnych ząbków, nie rysując szkliwa. Oprócz szczoteczek przeznaczonych dla najmłodszych oferujemy modele dla nieco większych dzieci. Kolorowe, udekorowane motywami z kultowych bajek szczoteczki marki Jordan i Aquafresh uprzyjemnią dzieciom codzienną toaletę.

 

Pasty i żele - łagodna pielęgnacja zębów

Na wirtualnych półkach naszej drogerii nie mogło zabraknąć past do zębów oraz żeli łagodzących ból podczas ząbkowania. Specyfiki opracowane z myślą o najmłodszych pozbawione są ostrego smaku i nie zawierają substancji, które mogłyby podrażnić delikatną jamę ustną. Regularne stosowanie past zapobiega powstawaniu ubytków, remineralizuje szkliwo, działa antybakteryjnie oraz wzmacnia dziąsła i łagodzi ich stany zapalne. Miętowa guma balonowa, lody truskawkowe, cola, a może arbuz? Smaki naszych past do zębów mogą zaskoczyć!

pixelpixelpixelpixelpixel