Mgiełki i utrwalacze makijażu

Mgiełki i utrwalacze makijażu
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Mgiełki i utrwalacze makijażu
Pokaż Mgiełki i utrwalacze makijażu:

Mgiełka utrwalająca makijaż - lub tak zwany „fixer” - to kolejny obok pudru produkt mający za zadanie przedłużyć czas noszenia makijażu. Ale w przeciwieństwie do pudru jego zastosowanie nie ogranicza się do utrwalania podkładu i korektora. Jako że rekomenduje się używanie go po zakończeniu nakładania wszystkich innych produktów, utrwali on całość stylizacji, a nie tylko jej bazę.

Utrwalacze do makijażu mają również drugą, równie ważną funkcję - pozbycia się wizualnego efektu suchości, jaką pozostawia po sobie część pudrów. Dodatkowo mgiełki utrwalające makijaż nie przesuszają skóry. Z tego względu są one świetnym wyborem dla osób borykających się z tym problemem - dzięki fixerom do makijażu mogą one przedłużyć okres noszenia kosmetyków bez dodatkowego obciążania swojej skóry.

Matowy spray utrwalający makijaż

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem fixera jest matowy fixer do makijażu, który znacząco redukuje przetłuszczanie i ?świecenie się? podkładu, widoczne po kilku godzinach noszenia. Ich atutem jest to, że pomimo posiadania właściwości matujących nie przesuszają skóry - w przeciwieństwie do pudrów matujących. Z tego względu są świetnym wyborem dla osób ze skórą suchą, które preferują matowe, jedwabiste wykończenie swojego makijażu, ale nie mogą korzystać z matowych pudrów.

Rozświetlający płyn utrwalający makijaż

Rozświetlające mgiełki do makijażu pozwalają osiągnąć popularny w ostatnich latach efekt lśniącej, głęboko nawilżonej cery, jednocześnie zapobiegając ścieraniu się noszonych kosmetyków. Część z nich zawiera w sobie połyskujące drobinki, co pogłębia pożądany efekt rozświetlonej cery.

Nawilżający utrwalacz makijażu w sprayu

Nawilżające utrwalacze do makijażu również pomagają osiągnąć efekt rozświetlenia, ale mają również drugą, równie ważną funkcję - mają za zadanie nawilżyć skórę i maksymalnie spowolnić proces tracenia przez nią wody. Taki fixer do makijażu, sparowany z podkładem nawilżającym, zapobiegnie nieprzyjemnemu uczuciu ściągnięcia, które towarzyszy przesuszonej skórze.

Długotrwałe fixery do makijażu

Długotrwałe fixery do makijażu to kosmetyki do zadań specjalnych. Niezależnie od tego, czy makijaż musi przetrwać letnie fale upałów, czy długi, męczący dzień w pracy, taki fixer sprawi, że makijaż będzie wyglądał świetnie przez długie godziny.

Utrwalacz do makijażu - mgiełka czy puder?

Pudry świetnie sprawdzają się jeśli chodzi o utrwalanie makijażu ?bazowego?, czyli podkładów i korektorów. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że część marek wypuszcza podkłady, korektory i pudry w zestawach kolorystycznych, dzięki czemu ich kolor jest do siebie idealnie dopasowany. Jednak pudry nie sprawdzają się w utrwalaniu makijażu oczu i ust.

To, że płyny utrwalające makijaż działają zarówno na bazę makijażu, jak i na produkty przeznaczone do podkreślania oczu i ust, jest ich zdecydowanym atutem. Jednak nawet najbardziej matujące mgiełki utrwalające makijaż nie dorównają pudrom jeżeli chodzi o pochłanianie sebum.

Z tego względu najlepszym wyborem jest stosowanie pudrów i płynów utrwalających makijaż razem; makijaż wygląda świetnie najdłużej, gdy chroni się go podwójnie.

Fixer do makijażu - przykłady

  • Home Terapis Rose Water od firmy Apis to mgiełka do utrwalania makijażu zawierająca wodę różaną i ekstrakt z dzikiej róży, dzięki czemu działa kojąco i nawilżająco. Dodatkowym atutem jest jej piękny, kwiatowy zapach.

  • Instant Matt Make-Up Setting od Essence to fixer do makijażu o matowym wykończeniu. Natychmiastowo matuje i utrwala każdy makijaż, pozostając jednocześnie lekkim i przyjemnym do noszenia.

  • Antioxidant City Face Mist od Iossi to fixer zawierający hydrolat z róży i sok z aloesu. Ma działanie nawilżające i ochronne. Nadaje się do każdego typu skóry, w tym skóry wrażliwej.

pixelpixelpixelpixelpixel