Trendy - matowe pomadki

Trendy - matowe pomadki
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Trendy - matowe pomadki
Pokaż Trendy - matowe pomadki:

Oferta szminek na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Do wyboru malowidła do ust w prawie wszystkich odcieniach i różnych wykończeniach. Pamiętajmy, że kosmetyki powinny być dopasowane do naszej urody oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. W drogeriach można znaleźć wersje matowe, satynowe, a także z masą perłową. Każda z nich cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem. Trzeba jednak pamiętać, że mają one zupełnie inne działanie.

Matowe pomadki optycznie powiększają usta. Fachowo nazywa się to płaskim powiększeniem. Dzięki nim uzyskasz naprawdę świetny efekt wizualny. Ich zaletą jest to, że długo utrzymują się na ustach oraz doskonale podkreślają naturalne piękno, nadając ustom odpowiedni kształt. Wersje satynowe są używane na co dzień i doskonale uzupełniają różne makijaże. Można je dopasować do niemal wszystkich make-upów.

Rodzaje matowych pomadek

Matowe pomadki występują w trzech odsłonach. Możemy zakupić je w formie kredki, w sztyfcie lub w płynie z wygodnym aplikatorem. Do wyboru:

  • Matowe pomadki w płynie ? charakteryzują się maksymalną trwałością i intensywnością koloru. Twardnieją, co może podkreślać suche usta, dlatego przed nałożeniem płynnej pomadki usta należy dobrze nawilżyć. Należałoby wyróżnić tu pomadki firmy Maybelline kolekcji Super Stay Matte Ink, które mają bardzo dużą gamę odcieni i trwałość do 16 godzin po jednej aplikacji.

  • Matowe pomadki w kredce ? zazwyczaj dają efekt półmatu, są wygodne w użyciu ze względu na kształt kredki. Pozwalają precyzyjnie obrysować kontur ust, a następnie wypełnić je wybranym przez siebie kolorem.

  • Matowe pomadki w sztyfcie ? klasyczne pomadki nadające ustom matowy efekt. Bądź ostrożny! Czasami mogą nadawać efekt suchego matu. Aby uniknąć wysuszenia, proponujemy pomadki firmy VIPERA z serii Elite Matt Lipstick. Elite Matt to wysoko napigmentowana, przełomowa formuła żywicznej szminki. Kompozycja nawilżających składników współdziała z wytrzymałym kolorem. Zastosowany emolient uświetnia aplikację, nadaje efekt "soft touch" i chroni przed wysuszeniem naskórka.

Wybierz produkt dopasowany do Twoich potrzeb.

Zalety matowych pomadek do ust

Matowe pomadki dłużej utrzymują się na ustach. To jedna z największych zalet matowych pomadek. Są bardzo trwałe i utrzymują się na ustach cały dzień. Doskonale sprawdzają się w trakcie uczty. Możesz w nich jeść i pić bez obaw, że szminka pozostanie na szklance Mają bardzo dobrą pigmentację w porównaniu do błyszczyków lub satynowych pomadek. Już jedna warstwa może w pełni pokryć usta i nadać im niesamowicie intensywny kolor.

Matowa pomadka ma również tę zaletę, że pięknie podkreśla i wypełnia usta. Zwykle do każdej matowej pomadki dołączona jest konturówka, którą można idealnie wymodelować usta i wypełnić środek ust matową pomadką w płynie. Twoje usta będą wyglądać na pełniejsze.

Bez względu na to, którą pomadkę wybierzesz, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu ust. Aby pomadka długo się utrzymywała i pięknie wyglądała, naskórek musi być złuszczony oraz intensywnie nawilżony. Po tym zabiegu kolor nie blaknie, a usta wyglądają na idealnie podkreślone i napięte.

pixelpixelpixelpixelpixel