Podkłady do twarzy

Podkłady do twarzy
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Podkłady do twarzy
Pokaż Podkłady do twarzy:

Na rynku nie brakuje propozycji podkładów do makijażu - wybór jest na tyle duży, że może przytłoczyć niedoświadczonego konsumenta. Zwłaszcza że w sprzedaży jest wiele rodzajów podkładów różniących się stopniem krycia, ciężkości i nawilżenia.

Podkłady do twarzy - krycie

Przy doborze podkładu do twarzy ważne jest, by mieć na uwadze jego poziom krycia. Nie wszystkie podkłady w takim samym stopniu ukryją niedoskonałości - niektóre z nich jedynie nieznacznie wyrównują koloryt cery. Nie zawsze jest to wadą; na niektóre okazje baza mocno kryjąca byłaby po prostu zbyt ciężka, warto więc postawić wtedy na lżejszy, bardziej naturalny podkład.

Podkłady do makijażu mają kilka stopni krycia - niski, średni i pełny. Z reguły im większe krycie podkładu, tym wyraźniej widać go na skórze. Z tego względu bardziej kryjącą bazę wybiera się zwykle na okazje specjalne, a podkłady lżejsze stosuje się na co dzień.

Część podkładów umożliwia budowanie krycia warstwami. Oznacza to, że jedna warstwa takiego podkładu będzie miała niskie lub średnie krycie, ale druga warstwa lepiej ukryje niedoskonałości.

Nawilżające i rozświetlające podkłady do makijażu

Podkłady do twarzy dzielą się też według tak zwanego wykończenia, czyli tego, jak podkład będzie się końcowo prezentował na skórze. Te nawilżające (lub rozświetlające, w zależności od produktu) to najlepsze podkłady do twarzy o cerze normalnej lub suchej. Nie wysuszają i dają skórze efekt naturalnego rozświetlenia. Jednak u osób z cerą tłustą i mieszaną podkłady takie mogą dość łatwo się przetłuścić po kilku godzinach noszenia.

 

Naturalnie wyglądające podkłady do twarzy - efekt skin-like

Podkategorią nawilżających podkładów do makijażu są tak zwane podkłady z wykończeniem naturalnym. Mają one za zadanie idealnie stopić się ze skórą i dać efekt naturalnego wyrównania cery. Z tego względu z reguły mają mniejsze krycie niż inne podkłady.

Dzięki naturalnemu efektowi, jaki dają te podkłady do twarzy, są one świetnym wyborem na bazę do codziennego makijażu.

 

Podkłady do twarzy z matowym i jedwabistym wykończeniem

Ostatnimi rodzajami wykończeń podkładów są podkłady matowe i jedwabiste. Zwykle charakteryzują się one większym kryciem i większą wytrzymałością na długotrwałe noszenie niż ich rozświetlające odpowiedniki. Z tego względu doskonale nadają się dla osób ze skórą tłustą lub mieszaną oraz jako podkłady na okazje wymagające perfekcyjnego makijażu przez wiele godzin - jak choćby wesela czy weekendowe wizyty w klubie.

Warto jednak pamiętać, że długotrwałe podkłady oraz podkłady odporne na sebum wiążą się z utratą lekkości i naturalności końcowego efektu. Z tego powodu nie są polecane dla osób ze skórą, która ma skłonności do przesuszania się - podkład matowy tylko jeszcze bardziej wysuszyłby cerę.

 

Najlepszy podkład do twarzy - czyli jaki?

Pozostaje najważniejsze pytanie - jaki podkład byłby najlepszy? Wszystko zależy przede wszystkim od potrzeb skóry i rodzaju makijażu, pod który robiona jest baza.

Dla osób ze skórą suchą zdecydowanie najlepszy jest podkład nawilżający lub rozświetlający. Warto też ograniczyć się do bardzo cienkiej warstewki pudru lub zrezygnować z niego całkowicie. Jeśli potrzebny jest podkład do twarzy z większym kryciem, najlepiej zainwestować w nawilżający podkład z kryciem, które można budować.

Do skóry mieszanej i tłustej najlepiej pasuje podkład do makijażu z wykończeniem matowym, którego krycie można dostosować ilością nakładanego produktu.

Zdecydowanie największy wybór mają osoby ze skórą normalną. Do ich cery będzie pasował każdy podkład.

 

Polecane podkłady

  • Lasting Finish 25H od Rimmel to podkład ze średnim kryciem, które można budować do krycia pełnego. Jest wodoodporny i długo utrzymuje się na skórze. Dostępny w kilku wariantach kolorystycznych.

  • Liquid Control HD od Eveline Cosmetics to lekki podkład o średnim stopniu krycia. Dzięki dołączonej pipecie można precyzyjnie kontrolować ilość używanego produktu. Dostępny w kilku wariantach kolorystycznych.

pixelpixelpixelpixelpixel