Balsamy i wody po goleniu

Balsamy i wody po goleniu
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Balsamy i wody po goleniu
Pokaż Balsamy i wody po goleniu:

Woda po goleniu

Mężczyźni na ogół nie są zwolennikami stosowania szerokiej gamy kosmetyków i starają się zestaw produktów do codziennej pielęgnacji ograniczyć do niezbędnego minimum. Wśród tego męskiego kosmetycznego must have szczególnie ważne miejsce zajmuje woda po goleniu. Kosmetyk ten jest bardzo popularny wśród panów i chętnie po niego sięgają – i słusznie, ponieważ woda po goleniu ma bardzo korzystne działanie na świeżo ogoloną skórę twarzy.

 

Dobroczynny wpływ

Podstawowym przeznaczeniem wody po goleniu jest odkażanie skóry po usunięciu zarostu. Służy temu alkohol, znajdujący się w składzie tego kosmetyku, zwykle w stężeniu 30-70%. Dezynfekcja skóry w przypadku panów jest szczególnie ważna ze względu na charakterystyczne dla nich tendencje do wydzielania potu. Pocenie się sprzyja rozwojowi bakterii, które mogę przyczynić się do powstawania zmian skórnych, takich jak np. wypryski. Skutecznym sposobem zapobiegania takim przypadłościom jest odkażanie skóry za pomocą wody po goleniu.

 

Golenie zarostu, zwłaszcza jeśli wykonywane jest zbyt intensywnie, w pośpiechu lub bez wystarczającego naprężenia skóry, może wywołać podrażnienia. Substancje łagodzące, zawarte w wodzie po goleniu, skutecznie koją skórę, usuwają zaczerwienienia i nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, co jest szczególnie ważne dla posiadaczy skóry wrażliwej.

 

Nie zapominajmy też o obecnych w składzie wody po goleniu olejkach eterycznych. Zapewniają one nie tylko przyjemne uczucie świeżości, ale również długotrwały zapach.

 

Jaka woda po goleniu będzie najlepsza?

Poszukując na sklepowych półkach wody po goleniu najlepiej dopasowanej do naszych potrzeb i rodzaju naszej skóry, zwracajmy uwagę na skład danego produktu. Panowie posiadający skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień powinni wybierać łagodne wody po goleniu, o jak najmniejszym stężeniu alkoholu. Do walki z podrażnieniami przyda się woda po goleniu z pantenolem lub aloesem, które działają kojąco, nawilżająco i przeciwzapalnie. Dobry wybór to również woda po goleniu z witaminą E, która nie tylko chroni skórę, ale też sprzyja jej regeneracji.

pixelpixelpixelpixelpixel