Korektory do twarzy

Korektory do twarzy
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Korektory do twarzy
Pokaż Korektory do twarzy:

Korektory do twarzy to produkty o dużo większym poziomie krycia od tego oferowanego przez większość podkładów. Mają za zadanie punktowo - lub obszarowo - ukryć niedoskonałości. Nie są one jednak, w przeciwieństwie do podkładów, przystosowane do rozprowadzania po całej powierzchni twarzy.

Dobry, kryjący korektor w połączeniu ze sprawdzonym podkładem zapewnią piękny, wyrównany koloryt skóry, dając idealną bazę pod makijaż na każdą okazję - od prostszych stylizacji na co dzień po lśniący i przyciągający uwagę makijaż na okazję specjalną. Wystarczy nałożyć odrobinę produktu na skórę i delikatnie go zblendować za pomocą gąbeczki lub pędzla, a następnie utrwalić warstwą pudru. Tak nałożony korektor do twarzy będzie wyglądał świetnie przez wiele godzin!

Korektory do twarzy - w płynie, w słoiczku i nie tylko

W sprzedaży dostępna jest cała gama korektorów do makijażu. Różnią się one m.in. poziomem krycia, wykończeniem, kolorem oraz formą, w jakiej są sprzedawane.

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem korektora do twarzy jest korektor w płynie. Korektory takie najczęściej sprzedawane są w buteleczkach lub tubkach z dołączonymi specjalnymi aplikatorami mającymi za zadanie ułatwić nakładanie produktu. Korektory te są niezwykle uniwersalne, a przy tym proste i intuicyjne w użyciu, przez co stanowią idealny wybór zarówno dla każdego, niezależnie od poziomu doświadczenia.

Rzadziej spotykanym typem korektora do twarzy są korektory w formie stałej, sprzedawane w paletkach lub słoiczkach. Są one nieco trudniejsze w użyciu (często wymagają posiadania własnych pędzli), ale oferują większe krycie i precyzję nakładania. Świetnie sprawdzą się one w kolekcji osoby mającej większe doświadczenie z makijażem.

Korektor pod oczy, czyli sposób na jasne spojrzenie

Wiele osób boryka się z problemem cieni pod oczami. Przyczyn występowania cieni jest wiele - mogą je powodować m.in. stres, zmęczenie, przepracowanie lub niewłaściwa dieta. Prostym sposobem na odświeżenie - lub nawet wizualne odmłodzenie - cery jest ukrycie cieni pod oczami za pomocą odrobiny korektora. Korektor pod oczy w płynie lub w słoiczku może niezwykle rozjaśnić nawet najbardziej zmęczoną twarz. A korektor kryjący pod oczy ukryje najciemniejsze cienie, nawet przy użyciu niewielkiej ilości produktu.

Korekta cieni pod oczami da efekt powiększenia oczu, co doda im odrobiny młodzieńczego blasku; dzięki temu twarz natychmiast stanie się atrakcyjniejsza.

Biały korektor do twarzy

Biały korektor do twarzy to świetna alternatywa do korektora rozświetlającego. Można go stosować m.in. w okolicach oczu, by dodatkowo rozświetlić spojrzenie. Wystarczy tylko cienka warstwa produktu, aby wizualnie powiększyć i rozjaśnić oko.

Jeśli biel korektora zbyt mocno odznacza się na tle skóry, można użyć dodatkowej warstwy korektora do twarzy o kolorze bardziej zbliżonym do kolorytu cery. Dzięki temu efekt rozjaśnienia zostanie zachowany, jednocześnie unikając mocnego kontrastu bieli ze skórą.

Korektor do twarzy korygujący kolor

Czasem korektor w kolorze skóry nie wystarcza, by ukryć wyjątkowo widoczne niedoskonałości. Zdarza się, że niepożądany kolor wyprysku lub cieni pod oczami przebija się przez produkt niezależnie od tego, ile go nałożymy, psując tym samym efekt zdrowej, świeżej cery. Warto wtedy sięgnąć po korektory korygujące kolor. Z początku ich barwy mogą dziwić lub odrzucać. Należy jednak pamiętać, że zostały one dobrane po to, by zrównoważyć kolor niedoskonałości, którą chcemy ukryć (np. by ukryć zaczerwienienia stosuje się korektor zielony).

Wystarczy zakryć niedoskonałości odpowiednim korektorem korygującym kolor, a potem nałożyć drugą warstwę - tym razem korektora o barwie skóry - by niemal całkowicie wyrównać koloryt cery.

Dobry korektor do twarzy - czyli jaki?

Przy tak dużym wyborze trudno zdecydować się na tylko jeden lub dwa produkty. Aby ułatwić sobie decyzję, wystarczy zawsze pamiętać o kilku ważnych rzeczach - poziomie krycia, kolorze i formie, w jakiej dostępne są korektory do twarzy.

Dla osób mniej doświadczonych najlepsze będą korektory w płynie. Dla bardziej doświadczonych - w paletce lub słoiczku. Osoby doświadczone mogą również poeksperymentować z kolorami swoich korektorów, sięgając po zielone, brzoskwiniowe lub białe korektory. Z kolei początkujący mogą sięgnąć po łatwiejsze w użyciu korektory w kolorze swojej skóry.

Propozycje korektorów do makijażu

  • Concealer Twins od Physicians Formula to produkt zawierający dwa rodzaje korektora - jeden w kolorze zielonym i drugi w kolorze beżowym. Beżowy korektor ma dodatkowe właściwości rozświetlające.

  • Liquid Camouflage od Eveline Cosmetics to produkt o wysokim stopniu krycia. Jego kremowa formuła ułatwia aplikację i pozwala na budowanie krycia. Można używać go zarówno pod oczami, jak i na reszcie twarzy.

  • Healthy Mix od Bourjois to nawilżająco-rozświetlający korektor do twarzy. Dzięki zawartych w nim witaminach zapewnia skórze sprężystość i chroni ją przed nadmiernym przesuszeniem.

pixelpixelpixelpixelpixel