Karl Lagerfeld - Wszystkie produkty

Karl Lagerfeld
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Karl Lagerfeld
Pokaż Karl Lagerfeld:
12

Karl Lagerfeld, jego styl, projekty i perfumy - co ciekawego warto o tym wiedzieć?
Karl był genialnym projektantem i marką samą w sobie; mimo różnych kontrowersji pojawiających się wokół jego osoby nie sposób odmówić mu talentu ani umiejętności zamieniania w złoto wszystkiego, czego się dotknie. Czy jednak warto zaopatrzyć się w jego perfumy? Komu spodobają się najbardziej? Czas rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat.

Dom mody Chanel w żelaznym uścisku
Legendarny projektant Karl Lagerfeld był rodowitym Niemcem, lecz już jako nastolatek wyprowadził się z matką do Paryża; to zaowocowało dla niego nauką na prestiżowej uczelni i pierwszym stażem w domu mody Balmain. Otworzyło mu to drzwi do światowej kariery, której ukoronowaniem była funkcja dyrektora artystycznego domu mody Chanel, którą zajmował od 1983 roku, aż do swojej śmierci w lutym 2019. Nie kolidowało to z tworzeniem własnej marki, do której należą między innymi bardzo popularne perfumy Karl Lagerfeld. Projektant, mimo ogromnego talentu i uznania, jakim się cieszył, niejeden raz znajdował się w ogniu krytyki i na celowniku brukowej prasy. Dlaczego? Konsekwentnie głosił dość kontrowersyjnie poglądy. Był fanem rozmiaru zero, czyli skrajnie wychudzonych sylwetek i krytykował ruchy typu “body positive”. Nie chciał zatrudniać modelek o rozmiarach większych niż 34-36. Nie lubił towarzystwa ludzi, a za swoją bratnią duszę uważał swoją kotkę, która odziedziczyła całą jego fortunę. Deklarował się jako osoba aseksualna, nie lubił też wyróżniać atrybutów płci w swoich projektach, dlatego większość z nich kwalifikuje się do kategorii “unisex”. Nie lubił także przyznawać się do swojego wieku i często go zaniżał - jak widać, to praktyka spotykana nie tylko u kobiet.

Co wiemy na temat zapachów?
Perfumy damskie Karl Lagerfeld, podobnie jak i męskie są bardzo specyficzne. Żadna inna marka tak silnie nie identyfikuje się z ikonicznym wizerunkiem swojego twórcy - dlatego wszystko, co sygnowane jest nazwiskiem Karla, mocno kojarzy się z nim samym. Flakony jego perfum nawiązują do niezmiennej od dekad fryzury projektanta, mają wzór niczym odbicie czarnych rękawiczek, z którymi się nie rozstawał lub imitują jego mało sympatyczny, lecz rozpoznawalny na całym świecie wyraz twarzy. Ciekawostką jest to, że perfumy męskie Karl Lagerfeld nie różnią się za bardzo od damskich; jak już zostało wspomniane, projektant lansował modę unisex, która ma z założania pasować obu płciom. Takie właśnie są zapachy Karla, więc wybierając produkt dla siebie, możemy wybierać z pełnej oferty marki, bez zwracania uwagi na ich przeznaczenie; to drogerie uparcie dzielą kosmetyki na damskie i męskie, wbrew założeniom jego twórcy.

Komu będzie pasował zapach Lagerfelda?
Perfumy Karla zdecydowanie nie są dla wszystkich. Zadowolone z nich będą osoby dbające o swój oryginalny wizerunek, niespokojne dusze i wszyscy, którzy lubią się wyróżniać. Ze względu na wygląd flakonów, powinny się także spodobać fanom zmyślnych gadżetów i unikalnego designu. Jeśli i Ty zaliczasz się do tej grupy, śmiało postaw na zapachy od Lagerfelda - z pewnością nie pożałujesz!

pixelpixelpixelpixelpixel