Givenchy - Wszystkie produkty

Givenchy
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Givenchy
Pokaż Givenchy:

Givenchy, czyli bądź jak Grace Kelly, Liz Tyler i Jackie Onassis Givenchy to jeden z najbardziej znanych, a także najbardziej luksusowych domów mody na świecie. Jego założyciel, czyli Hubert de Givenchy ubierał kobiety, które do dziś uchodzą za wzory dobrego smaku. Czy jednak jakość projektów przekłada się na piękno zapachów? Co można powiedzieć o zapachach Givenchy? Poniżej zebraliśmy kilka cennych informacji na ten temat. Kto zostanie muzą?

Hubert de Givenchy był nie tylko projektantem mody, ale także filmowym kostiumografem i kolekcjonerem sztuki. Ponieważ wywodził się z arystokratycznej rodziny, już od najmłodszych lat miał dostęp do najlepszych form artystycznego przekazu oraz edukacji, o jakiej poziomie większość z nas może sobie jedynie pomarzyć. To wszystko przełożyło się na jego projekty; jako twórca ubrań osiągnął absolutne mistrzostwo i do dziś uchodzi za niedościgniony wzór. W kreacjach tego domu mody pokazywały się między innymi aktorka Elizabeth Taylor, księżna Grace Kelly, Jacqueline Kennedy - Onassis, a także aktorka Audrey Hepburn, której ikoniczny wizerunek ze “Śniadania u Tiffany’ego” projektu Givenchy jest rozpoznawalny do dziś na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego; nawet w ciekawej i pełnej barwnych postaci historii świata mody trudno o drugiego tak genialnego wizjonera. Kreacje z filmu “Zabawna buzia” zaprojektowane przez Huberta zostały docenione przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, a on sam w 1957 został nominowany do Oscara w tejże kategorii.

Czas na perfumy damskie Givenchy!
W czasie, gdy projekty Huberta zwróciły uwagę oscarowego jury, jego marka wypuściła na rynek pierwsze damskie perfumy o nazwie L’Interdit. Twarzą zapachu została jedna z muz i stałych klientek projektanta, czyli wspomniana już Audrey Hepburn. Zapach stał się natychmiast hitem sprzedaży; dzięki temu sukcesowi dwa lata później na rynku pojawiły się także perfumy męskie Givenchy o sporo mówiącej nazwie Monsieur de Givenchy - a za nimi oczywiście kolejne. W tym momencie wielki dom mody zaczął stawać się także gigantem branży kosmetycznej, dzięki czemu do dziś uchodzą za dobro luksusowe, którego używa się jedynie na ważne okazje.

Obecnie marka Givenchy należy do koncernu Louis Vuitton Moët Hennessy, który dba o to, aby zachowała swoją wysoką jakość oraz charakterystyczne elementy. Co ciekawe, gdy założyciel odszedł na zasłużoną emeryturę, zastąpił go Alexander McQueen, również uważany za modowego geniusza. Był związany z marką do 2001 roku, następnie przeszedł do Gucciego (w 2010 roku zmarł w tragiczny sposób).

Dla kogo perfumy Givenchy?
Zastanawiasz się, czy zapachy od marki Givenchy będą odpowiednia dla Ciebie lub na prezent? Zapewne tak - jednak pamiętaj, że to będzie wyjątkowy upominek, który zapadnie na długo w pamięć osoby obdarowanej. Zapachy Givenchy są piękne, lecz zdecydowanie klasyczne, przez co mogą nie przypaść do gustu osobom, które wolą nowoczesne kompozycje oraz designerskie flakony o geometrycznych formach. Jednak wielbicieli klasyki musi być sporo, bo perfumy od Givenchy znakomicie się sprzedają od lat.

pixelpixelpixelpixelpixel