Burberry - Wszystkie produkty

Burberry
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Burberry
Pokaż Burberry:

Co interesującego jest w kratce Burberry? - o fenomenie marki
Charakterystyczna kratka oraz rozpoznawalny na całym świecie model trencza uczynił z marki Burberry poważnego gracza na rynku dóbr luksusowych; każdy, kto chce lub musi elegancko się prezentować, z pewnością wyposażył już swoją garderobę w odpowiednie ubrania lub akcesoria. Na czym polega fenomen tych brytyjskich wyrobów? Które z nich warto przetestować?

Imperium beżowego płaszcza
Na rynku modowym istnieje wiele marek, które można określić mianem luksusowych lub ekskluzywnych, jednak mało która z nich może pochwalić się tak znanym i zwracającym uwagę wzorem, który zawsze jednoznacznie kojarzy się z jego twórcą. Jednak czy Burberry zapracowało na swoją popularność oraz na rekomendację Brytyjskiej Rodziny Królewskiej (jest oficjalnym dostawcą Dworu Królewskiego) jedynie estetyczną kratką? Oczywiście, że nie; droga do sukcesu nigdy nie jest tak prosta. Za spektakularnym sukcesem marki stoi wynalezienie materiału, który nazwano gabardyną. Tworzywo było jednocześnie nieprzemakalne i “oddychające”, dzięki czemu właściciel nie pocił się z powodu braku dostępu skóry do powietrza. Wszystkie wyroby miały być trwałe, funkcjonalne, a przede wszystkim służyć nam całymi latami - i najwyraźniej założenia te zostały spełnione z nawiązką, ponieważ Burberry otrzymało kontrakt na dostarczanie płaszczy dla brytyjskiego wojska, które korzystało z nich między innymi podczas I Wojny Światowej.

Na podbój świata
Współpraca z koronowanymi głowami okazała się jedynie pierwszym krokiem do ogólnoświatowego sukcesu. Drugim było pokazanie trencza tej marki w głośnych filmach “Casablanca”, “Śniadanie u Tiffany’ego” oraz w “Różowej panterze”. Gdy Hollywood pokazało swoich ulubieńców w klasycznych trenczach, każdy zapragnął taki mieć. Płaszcze “wystąpiły” także na Olimpiadzie w 1964 roku; przewieszone nonszalancko przez ramiona sportsmenek pokazały wszystkim, że moda i elegancja może być także wygodna. Wtedy było to niespotykane podejście.

Dodatki i akcesoria
Z biegiem lat marka zaczęła wypuszczać na rynek coraz więcej produktów; obecnie możemy kupić nie tylko płaszcze, lecz również torebki, swetry, spodnie, bluzki, paski, nakrycia głowy, a także linie kosmetyków i zapachów. Perfumy damskie Burberry o nazwie Body są uznawane za jedne z najpiękniejszych na perfumeryjnym rynku. Oczywiście perfumy Burberry, a właściwie ich flakony są także ozdobione słynną kratką, aby klienci już z daleka widzieli, gdzie stoi ich ulubieniec - wszak silna identyfikacja marki to podstawa. Kratka o firmowym splocie jest także wprasowana w kosmetyki kolorowe, czyli w pudry, cienie do powiek, róże i rozświetlacze. Czy i panowie znajdą na drogeryjnych półkach produkty kierowane dla siebie? Oczywiście; perfumy męskie Burberry to obowiązkowa pozycja w każdym dobrym sklepie perfumeryjnym. Zapachów dla panów nie jest dużo, lecz wszystkie są wyraźne i gustowne - a przecież dla zadbanego i eleganckiego mężczyzny właśnie to jest najważniejsze. A czy Ty marzysz o założeniu charakterystycznej, beżowej kratki?

pixelpixelpixelpixelpixel