Kosmetyki pod prysznic dla mężczyzn

Kosmetyki pod prysznic dla mężczyzn
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Kosmetyki pod prysznic dla mężczyzn
Pokaż Kosmetyki pod prysznic dla mężczyzn:

Kosmetyki pod prysznic

W wielu aspektach życia mężczyźni preferują proste i ergonomiczne rozwiązania – nie inaczej jest w przypadku kosmetyków pod prysznic. Największą popularność wśród panów zyskują produkty, które z jednej strony odświeżą ciało, np. po treningu sportowym, a z drugiej zapewnią niezbędną pielęgnację, nawilżą i odżywią skórę oraz pomogą w walce z ewentualnymi podrażnieniami. Szczególnym powodzeniem cieszą się uniwersalne kosmetyki pod prysznic, które nadają się nie tylko do mycia ciała, ale również twarzy i włosów.

Idealny skład

Dobre kosmetyki pod prysznic powinny przede wszystkim skutecznie oczyścić ciało z potu i zanieczyszczeń – nie jest to jednak ich jedyne zadanie. Warto wybrać dla siebie produkt bogaty w składniki pielęgnacyjne, tak aby przy okazji codziennej toalety pod prysznicem dostarczyć skórze jak najwięcej korzyści.

Bardzo ważnym składnikiem kosmetyków pod prysznic są substancje o działaniu nawilżającym. Zapobiegną one przesuszeniu skóry, a w konsekwencji utracie przez nią gładkości i jędrności. W tym celu szukajmy produktów, zawierających np. glicerynę, aloes, masło shea lub witaminę B3. W zwiększeniu elastyczności skóry pomogą nam naturalne oleje, takie jak olejek jojoba, arganowy lub sojowy. Ochronę przed drobnoustrojami zapewnią natomiast składniki o działaniu antybakteryjnym, np. jony srebra.

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Aby spośród wielu kosmetyków pod prysznic dla mężczyzn, dostępnych na sklepowych półkach, wybrać ten najbardziej odpowiedni, warto, abyśmy znali typ naszej skóry. Panowie posiadający skórę normalną, która nie ma tendencji do podrażnień lub wyprysków, mogą korzystać z większości produktów. Mężczyźni o skórze suchej, z łatwością ulegającej podrażnieniom, powinni stosować produkty delikatne, nawilżające i łagodzące. Dla posiadaczy skóry tłustej najlepszym wyborem będą kosmetyki pod prysznic, które ograniczą przetłuszczanie się skóry, a jednocześnie dokładnie ją oczyszczą. Bez względu na rodzaj skóry lepiej unikać produktów, zawierających w składzie syntetyczne detergenty, np. SLS i parabeny, które przesuszają i podrażniają skórę.

pixelpixelpixelpixelpixel