Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?

2022-09-07
Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że prawidłowy demakijaż pozytywnie wpływa na walkę z trądzikiem, zaskórnikami i innymi niedoskonałościami. Często skupiając się na maseczkach, kremach i peelingach zapominamy o prawidłowym demakijażu, który ma ogromne znaczenie w pielęgnacji.

Prawidłowy demakijaż twarzy i oczu

Demakijaż czasami jest pomijany w codziennej pielęgnacji, ponieważ niektórzy wychodzą z założenie, że etap ten wykonuje się wyłącznie wtedy, kiedy mamy na swojej twarzy makijaż. Niestety jest to błędne myślenie, ponieważ brak makijażu nie zwalnia z codziennego demakijażu twarzy!

  • Demakijaż oczu: demakijaż należy zacząć od oczu! Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Dlatego należy unikać pocierania i jej naciągania. Prawidłowy demakijaż oczu powinien być wykonany wacikiem nasączonym odpowiednim produktem np. płynem micelarnym. Waciki należy przykładać delikatnie do powieki i odczekać kilka sekund. Należy go przykładać tak długo, aż będzie on czysty. Wtedy będziemy mieli pewność, że makijaż oczu został prawidłowo usunięty. Jeżeli nie mamy wykonanego makijażu oka, nie pomijamy tego kroku, ponieważ pyłki i inne zanieczyszczenia osiadają na naszych rzęsach każdego dnia.
  • Demakijaż twarzy: do demakijażu twarzy należy użyć mleczka do demakijażu lub kosmetyków micelarnych, które będą odpowiednio dobrane do naszej cery. Mleczko do makijażu sprawdzi się podczas usuwania mocniejszego makijażu — należy go nałożyć na twarzy i po chwili zmyć letnią wodą lub za pomocą wacika. Uniwersalnym produktem jest płyn micelarny, który dokładnie usuwa makijaż bez naruszania warstwy hydrolipidowej naskórka. Po usunięciu zanieczyszczeń i makijażu należy przystąpić do oczyszczania za pomocą żelu do mycia twarzy (wieczorem) lub pianki myjącej (rano).

O czym warto pamiętać podczas demakijażu?

Podczas demakijażu oczy i twarzy należy pamiętać o kilku rzeczach, dzięki którym demakijaż zostanie wykonany prawidłowo. W trakcie demakijażu należy:

  • Związać włosy i dokładnie umyć ręce.
  • Demakijaż rozpoczyna się od oczu i ust — dopiero na koniec przechodzimy do twarzy.
  • Nie należy pocierać twarzy — prawidłowy demakijaż musimy być wykonany dokładnie i delikatnie.
  • Po dokładnym oczyszczaniu należy dokładnie umyć twarzy i nawilżyć ją kremem, olejkiem lub serum.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixelpixelpixelpixelpixel