Jak chronić i pielęgnować włosy latem?

2022-07-12
Jak chronić i pielęgnować włosy latem?

Lato to wyjątkowa pora roku, w której starannie dbamy o pielęgnację cery oraz ciała. Nie możemy jednak zapominać o specjalnej pielęgnacji włosów! Promieniowanie UV nie tylko szkodzi naszej skórze, ale i włosom. Dlatego powinniśmy pamiętać o kilku sposobach, dzięki którym nasze włosy pozostaną lśniące i zdrowe.

Jak promieniowanie UV wpływa na nasze włosy?

Nadmierny kontakt naszych włosów z promieniami UV prowadzi do degradacji osłonki keratynowej włosa, utleniania lipidów odpowiedzialnych za spajanie łuski osłonki oraz rozkładu aminokwasów, które wchodzą w skład głównego budulca włosa. Jakie występują skutki nadmiernej ekspozycji włosów na słońce? Włosy stają się przede wszystkim bardzo suche, łamliwe, kruche i słabe.W letnie dni nie tylko promieniowanie słoneczne negatywnie wpływa na kondycję włosów, ale również i chlorowana woda w basenie oraz woda morska. Dlatego warto zadbać o prawidłowe zabezpieczenie włosów latem, aby nie stały się szorstkie i trudne w rozczesywaniu.

 

Jak zabezpieczyć włosy przed promieniowaniem UV?

Jeżeli chcesz cieszyć się pięknymi, lśniącymi i zdrowymi włosami latem musisz zacząć stosować kilka sposobów, które pomogą chronić twoje włosy przed słabą kondycją:

  • Intensywne nawilżenie włosów: stosując odżywki i maski nawilżające, nie tylko wpływasz na ich miękkość i gładkość, ale również zapewniasz ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego w letnie dni pamiętaj, aby wyjątkowo je nawilżyć.
  • Rezygnacja ze suszarki/lokówki itd.: dla wielu z nas jest to wręcz niemożliwe, jednak postarajmy się, aby ograniczyć stosowanie tych sprzętów latem, ponieważ włosy o tej porze roku są już wystarczająco narażone na wysuszenie.
  • Nakrycie głowy: kapelusz, czapka czy chustka powinny towarzyszyć nam zawsze podczas długiej ekspozycji na słońce, nie tylko w trosce o nasze włosy.
  • Olejowanie włosów: jest to kolejny krok, który wpłynie na odżywienie i nawilżenie włosów, a także zadba o naturalny blask.
  • Spray z filtrem UV: zabezpiecza nasze włosy przed promieniowaniem UV. Spray ma formę najczęściej delikatnej mgiełki, której powinniśmy użyć przed każdą ekspozycją na słońce.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixelpixelpixelpixelpixel