Jak zadbać o pielęgnację włosów jesienią

2022-10-25
Jak zadbać o pielęgnację włosów jesienią

Dieta ma ogromne znaczenie

To, co jemy ma wpływ nie tylko na naszą wagę, ale również na samopoczucie, a także stan włosów. Nieprawidłowa dieta może być przyczyną problemów z włosami, również z ich nadmiernym wypadaniem. Wynika to z braku witaminy D, którą latem czerpiemy ze słońca, a jesienią mogą grozić nam jej niedobory. Z tego powodu warto zadbać, żeby tę oraz inne witaminy dostarczać do organizmu w swojej diecie. Źródłem witaminy D są między innymi:

  • tłuste ryby, 
  • jajka,
  • grzyby.

Warto także jeść:dynię, gruszki, jabłka, śliwki.

Pielęgnacja włosów

Jesienią, jak i o każdej innej porze roku niezwykle ważna jest pielęgnacja włosów. Podczas spędzania długich wieczorów w domu nałóż na włosy maskę lub odżywkę dostosowaną do stanu Twoich włosów i pozwól jej zdziałać cuda, podczas gdy Ty będziesz się relaksować z książką czy serialem. Dobrym pomysłem może okazać się także stosowanie gotowych masek wraz z olejami do włosów, które idealnie odżywiają włosy. Polecić możemy między innymi maski z aloesem, które regenerują włosy, nadają im blasku i odżywiają je od nasady po same końce. Idealnie sprawdzają się one w przypadku łamiących się i suchych włosów. Maska do włosów z algami z kolei wzmacnia całą długość włosów zarówno od środka jak i na zewnątrz, a także sprawia, że utrzymują one wodę w swoim wnętrzu. Ciekawą propozycją są także ziołowe wcierki do włosów, które pomogą walczyć z ich wypadaniem i pobudzić cebulki do pracy. 

Mycie włosów

Nie bez znaczenia dla kondycji jest także mycie włosów. Jesienią włosy przetłuszczają się dużo mniej, dlatego można robić to rzadziej. Aby poprawić ich kondycję, wybierz szampon dobrany do stanu Twoich włosów o dobrym składzie. 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixelpixelpixelpixelpixel