Krem BB i CC — porównanie

2022-04-28
Krem BB i CC —  porównanie

Letnie i wiosenne dni skłaniają nas do lekkiego i delikatnego makijażu, a nawet do jego braku. Dlatego decydujemy się na stosowanie kremów BB lub CC, jednak wiemy, czym one dokładnie się różnią? Wiele z nas myli te dwa kremy lub uważa, że są one takie same. Mino to, że ich nazwa brzmi podobnie, różnią się od siebie.

Krem BB —  właściwości i zastosowanie

Krem BB nawilża skórę oraz delikatnie tuszuje jej niedoskonałości. To krem nawilżający, korektor i podkład w jednym. Zapewnia lekkie krycie takich niedoskonałości jak: niewielki trądzik, przebarwienia, cienie pod oczami czy inne problemy skórne. Nie możemy jednak wymagać od niego takiego samego krycia, co od podkładu.

Krem BB jest często wybierany podczas wiosennych lub letnich dni, jako lżejszy zamiennik podkładu czy korektora. Krem ten nadaje skórze świeżego, naturalnego wyglądu.

Dla kogo przeznaczony jest krem BB? Tak naprawdę dla każdego! Nadaje się do cery tłustej, suchej lub mieszanej, a nawet dla cer problematycznych, ponieważ nie podrażnia, ani nie zapycha, jak to bywa czasami w przypadku podkładów. Jest więc bezpieczny dla Twojej cery!

Krem CC — właściwości i zastosowanie

Krem CC jest dedykowany do skóry problematycznej, która zmaga się z przebarwieniami, naczynkami czy trądzikiem. Podobnie jak krem BB, dobrze nawilża i odżywia skórę, ale posiada mocniejsze krycie niedoskonałości.

Konsystencja kremu CC jest nieco cięższa niż w przypadku kremu BB, jednak nadal lżejsza od tradycyjnego podkładu.

Krem CC wyrównuje koloryt skóry oraz dba o jej nawilżenie. Wybieramy go wtedy, kiedy zmagamy się z niedoskonałościami, które chcemy ukryć, a podkład mógłby jeszcze bardziej je podrażnić.

Krem BB czy CC?

Już teraz wiesz, że krem BB oraz krem CC to nie to samo! Jednak niewiele się od siebie różnią. Jeżeli szukasz uniwersalnego rozwiązania oraz lekkiego krycia, krem BB będzie dla Ciebie doskonałą opcją. Natomiast szukając czegoś trochę bardziej kryjącego, co nie podrażni cery naczynkowej lub trądzikowej, zdecyduj się na krem CC, który zakryje niedoskonałości, nie powodując dodatkowych problemów skórnych.

Zobacz ofertę sklepu internetowego Pachnidełko i wybierz coś dla siebie! Lekkie formuły kremów BB oraz CC ułatwią Twoją codzienną pielęgnację.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022
pixelpixelpixelpixelpixel