Makijaż wodoodporny

2022-05-24
Makijaż wodoodporny

Czas najwyższy wziąć pod lupę temat wodoodpornego makijażu. Zbliża się gorący sezon letni, który nie do końca dobrze wpływa na trwałość makijażu. Ciepłe dni, weekendy spędzone nad wodą — są to idealne sytuacje, w którym możemy zastosować wodoodporny makijaż, który charakteryzuje się lepszą trwałością w porównaniu do makijażu tradycyjnego.

Czym są kosmetyki wodoodporne?

Kosmetyki wodoodporne zostały stworzone do zadań specjalnych! Posłużą nam w ekstremalnych sytuacjach, w których chcemy, aby makijaż za wszelką cenę przetrwał. Są one trwalsze niż kosmetyki tradycyjne, ponieważ różnią się od nich składem.Występują w nich takie składniki, jak na przykład gęste woski roślinne, oleje mineralne lub roślinne czy naturalne polimery. Tego typu skład gwarantuje, że nasz makijaż będzie odpowiednio zabezpieczony przed kontaktem z wodą i nie będzie utrudniał nam pracy w trakcie aplikacji makijażu.

Rodzaje kosmetyków wodoodpornych

W drogeriach lub sklepach internetowych możemy spotkać kosmetyki wodoodporne takie jak:

  • Wodoodporne tusze do rzęs: jest to najbardziej popularny kosmetyk kojarzony z serią wodoodporną. Dzięki jego składnikom, jak na przykład wosk czy silikony możemy cieszyć się jego trwałością i intensywnym kolorem przez wiele godzin spędzają czas nad jeziorem, czy basenie.
  • Wodoodporne cienie do oczu: od tradycyjnych cieni do powiek różnią się swoją gęstą konsystencją, która nie utrudnia aplikacji. Tego typu cienie najczęściej występują w formie kredek lub kremów.
  • Wodoodporne pomadki i błyszczyki: to nic innego jak wszelkie matowe produkty do ust, które zazwyczaj zasychają na nich i są nie do zdarcia!
  • Wodoodporne eyelinery i kredki do oczu: konsystencja tych produktów nie różni się za bardzo od kosmetyków tradycyjnych, lecz ich trwałość jest na pewno dłuższa.

Demakijaż kosmetyków wodoodpornych

Makijaż wodoodporny to świetny wybór na ekstremalne warunki, jednak jego demakijaż nie jest tak łatwy, jak w przypadku kosmetyków tradycyjnych. Na pozbycie się ich z naszej twarzy potrzebujemy trochę więcej czasu oraz cierpliwości. Samo użycie płynu micelarnego w tym przypadku nie wystarczy. Do zmycia wodoodpornego makijażu najlepiej sprawdzi się olej, które zostawiają na skórze tłusty film. Oleista formuła dokładnie rozpuści wodoodporny makijaż.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixelpixelpixelpixelpixel