Odpowiednia szczotka do włosów

2022-08-22
Odpowiednia szczotka do włosów

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wybór odpowiedniej szczotki do włosów często decyduje o ich strukturze. Szczotka do włosów nie tylko rozczesuje włosy, ale również dba o dobrą kondycję, nabłyszcza oraz pomaga w ich stylizacji. Jaką dobrać odpowiednią szczotkę do naszych włosów, aby dodatkowo ich nie zniszczyć?

Skutki źle dobranej szczotki do włosów

Źle dobrana szczotka do włosów może nie tylko wyrwać włosy i powodować, że będą się łamać i osłabiać, ale również podrażniać skórę głowy. Negatywnych skutków źle dobranej szczotki do włosów nie zobaczymy na pewno od razu, pojawią się one po czasie. Jeśli mimo poprawnej pielęgnacji włosów, są one nadal słabe i problematyczne, warto zwrócić uwagę na stosowaną przez nas szczotkę do włosów.

 

Rodzaje szczotek do włosów

Szczotka do włosów z nylonowymi igiełkami: jest to najbardziej znana i tradycyjna szczotka na rynku, ponieważ sprawdzi się do włosów każdego rodzaju — do grubych, prostych czy kręconych. Można ją stosować do mokrych lub suchych włosów, poradzić sobie doskonale z tak zwanymi kołtunami. Szczotka z nylonowymi igiełkami polecana jest szczególnie do włosów wypadających. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na to, aby igiełki były zakończone kuleczkami, które pobudzają cebulki.

Szczotka z włosiem dzika: w ostatnim czasie ten rodzaj szczotki do włosów zyskał ogromną popularność! Dlaczego? Włos dzika jest delikatny zarówno dla włosów jak i dla skóry głowy. Bez problemu rozczesuje włosy bez szarpania oraz dodatkowo je nabłyszcza. Szczotka z włosiem dzika szczególnie polecana jest do cienkich i łamliwych włosów, ponieważ nie narusza delikatnej struktury włosa.

Okrągła szczotka do włosów: szczotki okrągłe najczęściej stosuje się podczas modelowania włosów. Można ją podzielić na szczotkę o dużej średnicy, która przeznaczona jest dla włosów długich oraz szczotka o małej średnicy, która sprawdzi się podczas modelowania włosów krótkich.

Wybór szczotki do włosów wpływa na kondycję naszych włosów oraz skóry głowy, dlatego warto zwrócić uwagę na odpowiedni rodzaj szczotki do włosów. Słaba kondycja włosów mimo regularnej i dokładnej pielęgnacji może być skutkiem nieodpowiedniej szczotki, która wyrywa i łamie włosy. Sprawdź ofertę sklepu Pachnidełko i wybierz najlepszą szczotkę do włosów!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixelpixelpixelpixelpixel