Po co stosować peeling?

2023-01-26
Po co stosować peeling?

Na czym polega peeling?

Wymiana komórek skóry na nowe to naturalny proces, który nieustannie dzieje się w naszym ciele. Wraz z wiekiem proces regeneracji naskórka spowalnia, dlatego warto stosować metody, które pomagają ten proces usprawnić. Jedną z metod jest peeling, który stymuluje regenerację skóry. Peeling uznawany jest za zabieg kosmetyczny, którego celem jest złuszczenie martwych komórek skóry. Jest to niezwykle ważne nie tylko w kontekście skóry twarzy, ale również całego ciała, dlatego peeling przeprowadzany powinien być regularnie. Bezpośrednio po nim natychmiastowo poprawia się wygląd skóry, która zyskuje delikatność oraz głębokie oczyszczenie. Ten rodzaj zabiegu dodatkowo przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji

Rodzaje peelingów

Na rynku spotkać możemy peelingi o różnych kolorach czy zapachach, dzięki czemu każdy może znaleźć ten, który idealnie wpasuje się w jego gust. Wśród nich wyróżnić możemy peelingi drobnoziarniste i gruboziarniste, które odpowiadają za mechaniczne złuszczanie naskórka. Ziarna te mogą być pochodzenia naturalnego, wykonane z nasion, pestek, soli czy cukru. Wśród peelingów znaleźć można również te myjące lub o kremowej formule. 

Zalety stosowania peelingów

Osoby stosujące peeling mogą pożegnać się z szarą i szorstką skórą. Zabieg ten widocznie redukuje niedoskonałości i poprawia ogólny wygląd skóry. Ponadto pobudza on krążenie, redukuje cellulit i pomaga usunąć drobne przebarwienia. Peeling odpowiada także za przygotowywanie skóry do kolejnych zabiegów kosmetycznych dzięki usunięciu starego naskórka oraz zwiększaniu wchłaniania różnorodnych składników odżywczych. To świetna metoda na pielęgnację skóry, niezależnie od jej stanu czy wieku. 

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixelpixelpixelpixelpixel