Prawidłowa pielęgnacja stóp

2022-05-16
Prawidłowa pielęgnacja stóp

Stopy przez większość czasu ukrywamy w naszym obuwiu, dlatego też zazwyczaj skupiamy się na pielęgnacji bardziej widocznych części naszego ciała. Zbliżające się lato nakłania nas do prawidłowej pielęgnacji stóp, aby cieszyć się ich gładkością podczas noszenia odkrytego obuwia. Peeling do stóp, maski czy odpowiednie kremy — to wszystko jest potrzebne, aby cieszyć się świetnym wyglądem naszych stóp!

Gładkie stopy w kilku krokach

Od idealnie gładkich stóp dzieli nas kila bardzo prostych kroków:

  • Usuwanie suchej skóry z pięt: podczas tej czynności należy użyć profesjonalnej tarki do stóp, która nie będzie zbyt mocna, aby nie wystąpiło podrażnienie skóry. Dzięki usunięciu martwego naskórka otrzymamy efekt gładkiej skóry. Tę czynność zaleca się wykonywać na skórze suchej. Stosowanie tarki do stóp nawet raz w miesiącu, przynosi widoczne efekty.
  • Peeling stóp: ten zabieg również pozwala na usunięcie martwego naskórka. Przed zastosowaniem peelingu do stóp warto najpierw wykonać kąpiel stóp, używając do tego na przykład soli morskiej. W trakcie peelingu należy masować stopy produktem, skupiając się w szczególności na miejscach, w których skóra jest grubsza, czyli pięty.
  • Nawilżenie stóp: po peelingu bardzo ważnym elementem jest odpowiednie nawilżenie skóry. Do tego posłuży nam specjalny krem, który będzie zawierał na przykład takie składniki jak: mocznik, aloes, witaminę A i E lub olejki z awokado czy z masła shea.
  • Maska do stóp: aby wzmocnić efekt gładkich stóp, można raz w tygodniu zastosować maskę do stóp. Efekt wzmocni pozostawienie jej na całą noc, po założeniu bawełnianych skarpetek. Zastosowanie takiej maski raz w tygodniu znacznie poprawi strukturę skóry.

Ważne uwagi dotyczące pielęgnacji stóp

Nie należy stosować peelingów oraz tarek do stóp, gdy skóra jest podrażniona na przykład, gdy występują otwarte rany, pęknięcia lub niezagojone odciski. Natomiast jeśli po peelingu wystąpi podrażnienie, oznacza to, że zabieg został wykonany zbyt intensywnie.Należy uniknąć również nadmiernej pielęgnacji, która może przynieść więcej szkód niż korzyści. Nadmierne rogowacenie może doprowadzić do deformacji stóp oraz palców czy nadmiernej potliwości.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
pixelpixelpixelpixelpixel