Różnice między kremem BB a CC. Który wybrać?

2022-11-29
Różnice między kremem BB a CC. Który wybrać?

Czym jest krem BB?

Skrót BB tłumaczyć można jako Blemish Balm albo Beauty Balm. I to właśnie w celu uzyskania piękna cery powstały kremy BB, które początkowo zyskały sporą popularność w Azji, aby później podbić serca kobiet na całym świecie. Jego innowacyjna formuła wyróżnia się działaniem 2w1, który łączy nawilżające działanie kremu z funkcją krycia podkładu. Jego formuła jest zdecydowanie lżejsza od podkładu, dzięki czemu cechuje się wysoką delikatnością i kojącym wpływem na przesuszoną czy zmęczoną skórę. Ze względu na swoją formułę i działanie krem ten nadaje się dla każdego typu skóry, niezależnie, czy jest ona sucha, tłusta czy z niedoskonałościami. 

Czym jest krem CC?

Krem CC z kolei ma większą moc krycia niż BB. Jedno nazwę tłumaczyć można jako Color Control Cream lub Color and Correct. Z tego powodu uznać można, że poza poprawą kondycji skóry ma on za zadanie nadanie jej odpowiedniego kolorytu i ukrycie tego, co niedoskonałe. Świetnie sprawdzi się on w przypadku skóry z przebarwieniami, trądzikiem czy zaczerwieniami. Poza przykryciem niedoskonałości krem CC w dalszym ciągu dba o jej nawilżenie i dostarczenie niezbędnych składników aktywnych. 

Który krem wybrać?

Przed podjęciem decyzji dotyczącej tego, czy wybrać krem BB, czy CC warto skupić się na własnych potrzebach oraz typie naszej skóry. Do twarzy pozbawionej niedoskonałości, której właścicielka preferuje delikatny makijaż, a jego głównym zadaniem jest nawilżanie i odżywianie, polecić możemy kremy BB. Jeśli z kolei szukasz zamiennika podkładu, który przykryje wszystko, co koniecznie, a jednocześnie w dalszym ciągu zapewni skórze odżywienie, świetnym rozwiązaniem może okazać się krem CC.

pixelpixelpixelpixelpixel