Wody kolońskie dla mężczyzn

Wody kolońskie dla mężczyzn
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Wody kolońskie dla mężczyzn
Pokaż Wody kolońskie dla mężczyzn:

Woda kolońska dla mężczyzn to produkt niezwykle popularny. Jest niezbędnym kosmetykiem w każdej męskiej łazience. Zapewnia całodzienną świeżość, roztaczając wokół mężczyzny przyjemną woń. W ofercie naszej internetowej drogerii znajdziesz szeroki wybór męskich wód kolońskich. Zaspokoimy potrzeby najbardziej wymagających klientów!

Woda kolońska a perfumy

Woda kolońska to nie to samo co woda perfumowana, woda toaletowa czy perfumy. Jest najdelikatniejsza z nich wszystkich, zawiera najmniejsze stężenie olejków eterycznych, 3-5%, rozpuszczonych w 80% alkoholu. Dla porównania perfumy mają najwyższe stężenie substancji zapachowych, nawet do 40%, wody perfumowane i toaletowe plasują się w tym rankingu pośrodku. Dlatego też męskie wody kolońskie pachną krócej i są mniej intensywne. Celem wody kolońskiej jest zapach, a nie łagodzenie podrażnień, jak jest w przypadku wody po goleniu. Zapach wody kolońskiej dla mężczyzn utrzymuje się na skórze kilka godzin. Najlepszy i najdłuższy efekt otrzymamy, gdy spryskamy wodą kolońską ciepłe i pulsujące miejsca na naszym ciele ? szyję czy nadgarstki. Intensywność ulatniającego się powoli aromatu zależy od temperatury, pod jej wpływem zapach staje się mocniejszy. Nie należy wody kolońskiej rozcierać na skórze, lepiej delikatnie ją wklepać, wtedy zapach nie traci na oryginalności i mocy.

Nazwa

Nazwa wody pochodzi od kosmetyku wyprodukowanego w XVIII w. w Kolonii. Twórcą receptury Eau de Cologne był włoski producent Johann Maria Farina. Ten unikalny zapach, oparty na nutach cytrusowych połączonych z ziołami, stał się popularny na dworach królewskich, także na dworze króla Stanisława Augusta Poniatowskiego! W skład kompozycji zapachowej Eau de Cologne wchodziły zapachy cytryny, pomarańczy, bergamotki, rozmarynu, lawendy i neroli. Początkowo woda kolońska była produktem o nucie zapachowej dla mężczyzn i kobiet. Wielbicielami pierwszej wody kolońskiej byli Wolter, Goethe czy Napoleon Bonaparte.

Wybieramy wodę kolońską

Jakie zapachy preferujesz? W naszym asortymencie znajdziesz bogaty wybór wód kolońskich. Jeśli lubisz zapachy drzewne, idealnym wyborem będzie Aspen For Men Coty, połączenie bergamotki, cytryny, kolendry, jaśminu, kwiatu pomarańczy z mchem dębowym, jodłą i piżmem. Drzewne nuty zapachowe podkreślające energiczną naturę mężczyzny pojawiają się także w Fierce marki Ambercrombie&Fitch. Tabac Original z kolei jest dedykowany mężczyznom eleganckim, dojrzałym i spełnionym. To połączenie nut korzennych i szlachetnego drewna. Dior Homme Cologne to cytrusowo-aromatyczne perfumy, w skład których wchodzą piżmo, kwiat cytrusa i bergamotka. Z kolei kwiatowo-cytrusowe akcenty odnajdziemy w Acqua Di Parma Colonia.

Idealna na prezent

Woda kolońska dla mężczyzn to oryginalny pomysł na prezent dla naszych bliskich ? męża, chłopaka, przyjaciela, narzeczonego czy ojca. Możemy wybrać zapachy lżejsze, cytrusowe bądź cięższe, drzewne czy orientalne. Gama aromatów wód kolońskich jest szeroka i różnorodna. Z nami na pewno znajdziesz swój zapach! Wody kolońskie to zawsze dobry wybór.

pixelpixelpixelpixelpixel