Wody perfumowane

Wody perfumowane
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Wody perfumowane
Pokaż Wody perfumowane:

Nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrane perfumy potrafią podkreślić osobowość, nadać tajemniczy charakter i zmysłowość. Mogą także poprawiać nastrój, przywoływać wspomnienia i emocje. Potrafią być dopełnieniem naszego wizerunku i stylu bycia.

Woda toaletowa a woda perfumowana

Czy woda perfumowana jest tym samym co woda toaletowa? Czy są między nimi jakieś różnice? Te różnice widać w składzie produktów. Wody toaletowe są z reguły lekkie i orzeźwiające, stężenie olejków zapachowych wynosi w nich 5-10%. Są rozpuszczone w 60-85% alkoholu etylowego. Na opakowaniach wód toaletowych widnieje skrót EDT. Wody perfumowane mają w swoim składzie więcej olejków eterycznych niż wody toaletowe, bo 10-15%, i są rozpuszczone w 90% alkoholu etylowego. Pachną zatem nieco intensywniej, są niezwykle trwałe i wydajne. Wody perfumowane męskie są bardzo praktyczne i wygodne w użyciu. Ich zapach jest lżejszy niż klasycznych perfum. Wody perfumowane męskie doskonale sprawdzą się na co dzień, o każdej porze dnia czy roku. Wody perfumowane oznaczone są skrótem EDP, z fr. eau de parfum. Wody perfumowane nie są więc tym samym co wody toaletowe.

Poszukiwania czas zacząć

Jakie zapachy robią na Tobie wrażenie? Jakie nuty zapachowe lubisz? Cytrusowe, drzewne, orientalne? Słodkie, mocne czy delikatne? Nie istnieje jeden uniwersalny zapach, który byłby spełnieniem marzeń wszystkich mężczyzn. Każdy ma inne preferencje, prowadzi inny tryb życia i zwraca uwagę na inne detale. Czym kierować się przy zakupie kosmetyku? Czym charakteryzują się i wyróżniają wody perfumowane męskie?

Woda perfumowana dla mężczyzn bazuje na nieco cięższych aromatach niż w przypadku kobiet. W składzie wód perfumowanych dla mężczyzn możemy znaleźć nuty drzewne ? jodły, cedru, sosny, agaru. Jeśli lubisz korzenne i słodkie zapachy, sięgnij po wody perfumowane z zawartością aromatu drzewa sandałowego. Zapach będzie trwały, wyraźny i zmysłowy. Rozbudzi wyobraźnię każdej kobiety! Nuty drzewno-przyprawowe idealne na wieczór i na specjalne okazje znajdziesz w wodzie perfumowanej Bad Intense marki Diesel. Natomiast nuty drzewne i orientalne zamknięte we flakonie Gucci Guilty Absolute to między innymi zapach skóry i paczuli.

Męskie wody perfumowane obejmują zapachy wyrafinowane i tajemnicze, tworzone także przez nuty szyprowe. W języku francuskim Chypre to Cypr. Podstawą zapachów szyprowych jest baza mchu dębowego, który pochodzi z tej wyspy. Przykładem kosmetyku szyprowo-skórzanego, w skład którego wchodzą nuty bergamotki, cytryny, mandarynki, imbiru, jaśminu, herbaty i tytoniu, jest Creed Tabarome. W innym kosmetyku, szyprowo-owocowym Aventusa Creed znajdziemy aromaty piżma, mchu dębowego, róży, brzozy, czarnej porzeczki, jabłka i ananasa.

Które nuty zapachowe bardziej do Ciebie pasują? A może wolisz delikatniejsze akcenty? Woda perfumowana męska może stać się Twoim nieodłącznym aromatycznym towarzyszem, mieszczącym się bez problemu w każdej torebce, kosmetyczce bądź w bagażu podróżnym. Zapoznaj się z naszą ofertą męskich wód perfumowanych i dokonaj pomyślnego wyboru!

pixelpixelpixelpixelpixel