Baza pod makijaż — fakty i mity

2022-07-27
Baza pod makijaż — fakty i mity

Baza pod podkład jest kosmetykiem, który sprawia, że nasz makijaż jest trwalszy. Baza pod makijaż zwana również primerem, dzięki swoim właściwościom, utrzymuje doskonale podkład, bronzer czy inne kosmetyki nakładane na twarz. Świetnie sprawdzi się pod makijaże, które chcemy, aby wytrzymał bardzo długo.

Czy baza pod makijaż jest konieczna? - czyli fakty i mity

Baza pod makijaż, jak każdy kosmetyk ma swoich zwolenników i przeciwników. Niektórzy uważają, że jest to produkt zbędny, inni nie wyobrażają sobie makijażu bez niego — więc jak jest naprawdę? Czy baza pod makijaż jest kluczowa w makijażu? Obalamy mity i potwierdzamy fakty!

 • Czy bazę pod makijaż można zastąpić zwykłym kremem?
  FAKT: wiele osób zamiast specjalnej bazy pod makijaż używam kremu, który stosuje na co dzień. Jednak zwykły krem nawilżający nie zastąpi w stu procentach właściwości, które posiada primer, odpowiedzialnych za utrwalenie makijażu.
 • Czy baza rozświetla skórę?
  FAKT i MIT: baza może być rozświetlająca, ale nie musi, ponieważ to zależy od jej rodzaju. Na rynku dostępne są różne bazy pod makijaż, które dają rozmaite efekty na naszej skórze.
 • Czy bazę można używać na co dzień?
  FAKT: bazę pod makijaż można używać na co dzień — jest to zależne od naszych preferencji. Jeżeli chcemy przez całe dnie cieszyć się trwałym makijażem, możemy stosować ją codziennie.
 • Czy dzięki bazie naprawdę uzyskujemy trwalszy makijaż?
  FAKT: głównym zadaniem primera, jest właśnie zapewnienie trwałości makijażu — i właśnie baza je spełnia. Podkład utrzymuje się na twarzy bez konieczności poprawek.
 • Czy baza pod makijaż pobudza krążenie?
  MIT: sam produkt nie posiada właściwości, dzięki którym krążenie zostanie pobudzone. Jeżeli podczas nakładania bazy dodamy delikatny masaż twarzy — pobudzi on wtedy to krążenie.

Najlepsze bazy pod makijaż

W sklepie Pachnidełko znajdziesz szeroki wybór bazy pod makijaż, które zapewnią trwałość przez wiele godzin! Baza rozświetlająca, żelowa czy koloryzująca i wiele innych rodzajów primerów dostępnych w asortymencie sklepu Pachnidełko.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixelpixelpixelpixelpixel