Regeneracja paznokci po zdjęciu lakieru hybrydowego

2022-08-08
Regeneracja paznokci po zdjęciu lakieru hybrydowego

Manicure hybrydowy to najpopularniejsza forma malowania paznokci ostatnich lat. Jednak jest wiele sytuacji, przez które nasze paznokcie są osłabione i nie wyglądają najlepiej.Przyczyną może być źle dobrane produkty, brak odpowiednich umiejętności osoby, która wykonywała nam manicure lub często samodzielnie i jednocześnie nieumiejętne zdjęcie lakieru. Osłabiona płytka paznokcia wymaga wtedy szczególnej regeneracji! Jak prawidłowo zadbać o paznokcie?

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Regeneracja paznokci jest to często długi etap, którym liczy się regularność! Jeżeli chcemy, aby paznokcie były mocne i zdrowe musimy pamiętać o kilku kluczowych etapach:

  • Odżywka do paznokci: na rynku tego typu produktów jest bardzo dużo. Na paznokcie osłabione hybrydą najlepiej sprawdzą się odżywki, które nie zawierają formaldehydu i innych substancji  toksycznych. Odżywka powinna mieć naturalny skład, aby nie podrażniała płytki paznokcia jeszcze bardziej. Po zdjęciu hybryd paznokcie są delikatne, a nawet często odczuwalny jest również ból… Skład odżywki do paznokci powinien zawierać: minerały i witaminy, proteiny oraz kwasy tłuszczowe. Jednak stosowanie wyłącznie odżywki do paznokci to nie wszystko!
  • Olejki do paznokci: produkt ten zadba o odpowiednie nawilżenie paznokci. Jaki olejek będzie najlepszy do regeneracji paznokci? W tym przypadku świetnie się sprawdzi olejek arganowy, herbaciany czy rycynowy. Wzmocni on płytkę paznokcia oraz wpłynie na jej twardość.
  • Kremy do rąk: do nawilżenia paznokci posłuży również krem do rąk. Krem można wmasować w płytkę paznokcia, dzięki temu zapewnimy odpowiednie natłuszczenie i odżywienie, które jest szczególnie potrzebne po zdjęciu lakieru hybrydowego.
  • Delikatne piłowanie paznokci: podczas regeneracji należy używać delikatnych pilników papierowych, aby nie pogorszyć stanu paznokci. Szybciej regenerują się paznokcie krótkie, dlatego zalecane jest ich skrócenie.

Produkty do regeneracji paznokci

Proces regeneracji płytki paznokcia wiąże się z regularnością. Systematyczne stosowanie odżywek do paznokci, olejków czy kremów do rąk zapewnią odpowiednie nawilżenie i szybki powrót do prawidłowej kondycji paznokci. Produkty do regeneracji paznokci po zdjęciu hybryd znajdziesz w ofercie sklepu.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixelpixelpixelpixelpixel