Jak wybrać idealny zapach dla siebie

 

 

 1. Do perfumerii wybierz się rano, gdy twój zmysł węchu jest wypoczęty. Jeśli jesteś zakatarzona i zmęczona odłóż wizytę na inny dzień. 
 2. Nie kupuj perfum przy pierwszej wizycie. Im większa ekscytacja i pośpiech tym łatwiej o pomyłkę. 
 3. Gdy idziesz wybrać nowy zapach nie perfumuj się przed wyjściem. 
 4. Testuj perfumy na czystej skórze, najwyżej tylko trzy zapachy naraz. Twój nos nie będzie w stanie rozpoznać ich więcej. 
 5. Nie oceniaj zapachu rozpylanego na blotterze ( pasek papieru). Jeśli zapach z papierka wydaje ci się interesujący koniecznie przetestuj go na skórze. Testowanie zapachów na papierkach nie daje żadnej gwarancji, że wybór będzie dobry. 
 6. Nie wąchaj korka ani szyjki flakonu bo zamiast rzeczywistego zapachu poczujesz ulatniający się spirytus. 
 7. Perfumuj przegub dłoni lub zgięcie łokcia, odczekaj chwilę aż ulotni się alkohol i powąchaj. Poczujesz pierwszą nutę zapachową - nutę głowy tę najbardziej ulotną. 
 8. Zakończ wizytę w perfumerii, dopiero po pewnym czasie będziesz mogła poczuć kolejną nutę zapachową - nutę serca czyli środek zapachu. 
 9. Ostatnim najdłużej utrzymującym się na skórze zapachem będzie nuta głębi, która jest finałem aromatycznego bukietu testowanych przez ciebie perfum. 
 10. Jeśli odpowiadają ci wszystkie trzy nuty danych perfum możesz zaryzykować i kupić je. Dobrze byłoby jednak odczekać tydzień i przetestować ten sam zapach jeszcze raz. Jeśli nadal będzie ci odpowiadał oznacza to, że twoja decyzja zakupu w 99% będzie trafna. 
 11. Podział na zapachy dla brunetek i blondynek to już przeszłość, wybór zależy tylko od kobiety jej gustu, charakteru i intuicji. 
 12. Nie sugeruj się zapachem używanym przez koleżankę, na każdej skórze te same perfumy będą pachnieć inaczej. Musisz je wypróbować na własnej. 
 13. Nie wybieraj perfum ze względu na świetną reklamę, firmę, nazwisko kreatora czy opakowanie (chyba, że kolekcjonujesz flakony). 
 14. Nie używaj przypadkowych perfum kupionych przez kogoś w prezencie. Wybór perfum jest sprawą bardzo osobistą i indywidualną. 
 15. Jeśli już podejmiesz decyzję nie musisz od razu kupować dużego opakowania. Duże flakony są mniej praktyczne, nawet do zamkniętych przedostaje się powietrze utleniające perfumy. Zanim zdążymy je zużyć zapach może stracić swoją moc. 
 16. Używając tych samych perfum przez długi czas obojętniejemy na ich zapach i przestajemy go odczuwać. To znak, że przyszedł czas aby dokonać zmiany i wybrać coś nowego.

 

 

« Powrót do poradnika kupującego

pixelpixelpixelpixelpixel