Peeling do twarzy — prawidłowy wybór to podstawa!

2022-03-16
Peeling do twarzy — prawidłowy wybór to podstawa!

Regularne złuszczanie naskórka pozwala między innymi cieszyć się efektem gładkiej i miękkiej skóry, która lepiej wchłania inne kosmetyki, jak na przykład maseczki do twarzy. Jednak, aby efekty stosowania peelingu były widoczne, należy zachować regularność.Jednak zanim zdecydujesz się na zakup peelingu, warto najpierw zapoznać się z teorią, a dopiero później przejść do praktyki. Peeling należy dobrać do naszego typu skóry i potrzeb, ponieważ nieodpowiedni wybór może doprowadzić do podrażnienia skóry.

Peeling do twarzy — jaki wybrać?

Peeling do twarzy wybieramy w zależności od rodzaju cery:

  • Cera normalna: czyli cera bez aktywnych zmian zapalnych, takich jak wypryski oraz zmiany naczyniowe. W tym przypadku możemy pozwolić sobie na trochę mocniejszy peeling. Odpowiednim wyborem będzie peeling drobnoziarnisty. Zawarte w nim kuleczki usuną martwy naskórek oraz nadadzą skórze elastyczności i blasku.
  • Cera trądzikowa: w przypadku skóry, która jest objęta trądzikiem, stanowczo odradza się stosowanie peelingów mechanicznych. Najlepiej sprawdzą się delikatne peelingi enzymatyczne, które nie wymagają pocierania skóry, które mogłoby dodatkowo ją podrażnić.
  • Cera naczyniowa: ten typ cery wymaga specjalnej troski i delikatności, dlatego podobnie jak przy cerze trądzikowej zaleca się używanie peelingów enzymatycznych, które zawierają łagodne substancje bez ostrych drobinek.
  • Cera sucha: wymaga również specjalnej troski podobnie jak cera trądzikowa i naczyniowa. Źle dobrany peeling może doprowadzić do jeszcze gorszego przesuszenia. Dlatego do cery suchej zaleca się delikatny peeling enzymatyczny.
  • Cera tłusta lub mieszana: ten typ cery wymaga stosowania peelingów gruboziarnistych o działaniu antybakteryjnym. Po wykonaniu takiego peelingu cera będzie odpowiednio oczyszczona i złuszczona.

Zasady stosowania peelingów

Peeling jest kosmetykiem, który świetnie oczyści skórę i nada jej blasku, jednak należy zachować pewne zasady, aby spełnił on swoje zadanie. Po pierwsze należy pamiętać, że jeżeli nasza skóra jest podrażniona, nie możemy w tym czasie stosować żadnych peelingów. Zasada ta dotyczy podczas występowania reakcji alergicznych skóry, stanów zapalnych zmian ropnych, ran czy skaleczeń. Warto pamiętać, że zbyt częste wykonywanie peelingów może podrażnić naszą skórę, nawet wtedy, kiedy była w idealnym stanie. W przypadku peelingów sprawdza się przysłowie: „Co za dużo — to niezdrowo”.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixelpixelpixelpixelpixel