Dezodoranty dla mężczyzn

Dezodoranty dla mężczyzn
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Dezodoranty dla mężczyzn
Pokaż Dezodoranty dla mężczyzn:

Najlepsze dezodoranty męskie

Dezodorant to jeden z najbardziej podstawowych produktów w każdej łazience i kosmetyczce, używany praktycznie codziennie przez każdego. Dezodorant ma chronić nas przed nieprzyjemnym zapachem ciała w ciągu dnia, ograniczając rozwój bakterii. Minimalizuje pocenie się i nieestetyczne plamy potu na ubraniach, które obniżają pewność siebie i poczucie komfortu w codziennych sytuacjach. Jego stosowanie powinno być nawykiem takim samym jak codzienne oczyszczenie twarzy i szczotkowanie zębów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą pełnić też dodatkowe funkcje. Jak wybrać najlepszy dla siebie? Czym kierować się podczas wyboru?

 

Rodzaje dezodorantów dla mężczyzn

Dezodoranty i antyperspiranty pomagają na co dzień cieszyć się świeżością i nie martwić plamami potu na ubraniach. Czym różnią się te produkty? Poznaj ich rodzaje:

  • dezodorant w sprayu – służy do zamaskowania nieprzyjemnego zapachu. Sprawdzi się do odświeżenia w ciągu dnia;

  • antyperspirant w kulce – kosmetyk w żelu, który nie zostawia śladów na ubraniach i chroni przed nieprzyjemnym zapachem w ciągu dnia;

  • antyperspirant w sztyfcie – skutecznie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Może pozostawiać białe ślady na ubraniach.

Podstawowa różnica między dezodorantem i antyperspirantem to skuteczność zapobiegania przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów. Dezodorant działa na powierzchni skóry i neutralizuje zapach. Natomiast antyperspirant zwęża pory i ogranicza potliwość oraz powstawanie przykrych zapachów.

 

Jak wybrać najlepszy dezodorant?

Decydując się na zakup dezodorantu lub antyperspirantu, należy dostosować ten wybór przede wszystkim do swojej aktywności, codziennych czynności i potliwości. W przypadku zwiększonej aktywności i potliwości lepszym zakupem będzie antyperspirant jak dezodorant. Antyperspiranty często są bezwonne i stanowią uzupełnienie codziennej higieny ciała. Natomiast dezodoranty dla mężczyzn charakteryzują się przyjemnym męskim zapachem i zapewnią odświeżenie w ciągu dnia.

 

pixelpixelpixelpixelpixel