Mydła w płynie

Mydła w płynie
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Mydła w płynie
Pokaż Mydła w płynie:

Mydła w płynie

Pomimo, że tradycyjne mydła w kostce na dobre zadomowiły się w naszych łazienkach i od setek lat cieszą się niesłabnącą popularnością, coraz więcej zwolenników znajduje mydło w płynie. Technologia produkcji mydła w płynie jest zbliżona do sposobu produkcji mydła w kostce. Opiera się ona przede wszystkim na reakcji chemicznej, zwanej zmydleniem, w której wykorzystywane są tłuszcze i wodorotlenek sodu, potasu albo litu. Aby otrzymać mydło w płynie, składniki przez kilka godzin gotuje się w wodzie, aż ulegną rozpuszczeniu. W ten sposób powstaje masa mydlana, do której po ostudzeniu dodaje się pozostałe wymagane recepturą substancje, takie jak gliceryna lub olejki eteryczne.

 

Zalety mydła w płynie

Zastosowanie mydła w płynie w dzisiejszych czasach jest powszechne. Można je znaleźć nie tylko w domowej łazience, ale również w publicznych toaletach w miejscu pracy, w szkołach, galeriach handlowych czy też halach sportowych. Skąd wzięła się taka popularność mydła w płynie, szczególnie w przestrzeni publicznej?

 

Podstawowym argumentem, przemawiającym za stosowaniem mydła w płynie, jest łatwość i higiena jego użytkowania. Powszechnie spotykane dozowniki do mydła w płynie są banalnie proste w obsłudze nawet dla dzieci. Wystarczy nacisnąć ruchomy element urządzenia, aby zaaplikować na dłoń wystarczającą ilość mydła; coraz częściej zdarzają się też dozowniki bezdotykowe. Jest to bardziej przyjazny i higieniczny sposób aplikacji kosmetyku niż korzystanie z mydła w kostce, które w publicznej toalecie rzadko kiedy prezentuje się estetycznie i zachęcająco.

 

Rodzaje mydeł w płynie

Przemysł kosmetyczny oferuje klientom szeroką gamę mydeł w płynie, charakteryzujących się rozmaitymi właściwościami i bogatym wachlarzem zapachów. Produkty te można podzielić na następujące grupy:

  • mydła zapachowe i pielęgnacyjne – produkty o delikatnym, neutralnym zapachu, gęste i wydajne, nadające się do codziennego stosowania. Są one najlepszym wyborem do ogólnodostępnych, publicznych toalet, zwłaszcza ze względu na przystępną cenę. Wybierając takie mydło w płynie, warto jednak zwracać uwagę na jego skład, ponieważ niektóre dodatki, np. sztuczne barwniki lub aromaty, mogą wywoływać podrażnienia skóry.

  • mydła specjalistyczne – są to mydła antybakteryjne lub przeciwgrzybicze, najczęściej stosowane w placówkach ochrony zdrowia, gabinetach kosmetycznych i lecznicach dla zwierząt; warto je jednak używać również w domu, szczególnie w dobie pandemii. Antybakteryjne mydło w płynie zawiera składniki na bazie alkoholu, zwalczające bakterie i wirusy. Mydło przeciwgrzybicze, jak sama nazwa wskazuje, usuwa ze skóry grzyby, a przy tym zapobiega rozwojowi chorób skóry i łagodzi stany zapalne.

  • mydła do ciała i włosów – uniwersalne kosmetyki, których specjalnie opracowany skład pozwala na stosowanie ich zarówno do pielęgnacji całego ciała, jak i włosów. Tego rodzaju mydła w płynie są niezastąpionym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy wygoda i ergonomia są dla nas priorytetem, czyli w podróży, na wakacyjnej wyprawie lub też podczas aktywności sportowej.

pixelpixelpixelpixelpixel