Kosmetyki do pielęgnacji biustu

Kosmetyki do pielęgnacji biustu
Co chcesz zrobić?
Pokaż wszystkie Kosmetyki do pielęgnacji biustu
Pokaż Kosmetyki do pielęgnacji biustu:

Pielęgnacja biustu

Podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych często traktujemy biust po macoszemu, poświęcając więcej uwagi innym partiom ciała. Niesłusznie, gdyż wrażliwy, delikatny biust wymaga szczególnej dbałości, aby jak najdłużej zachować jędrność i naturalne piękno. Jego skóra jest cienka i elastyczna, a sam biust w ciągu życia kobiety pod wpływem hormonów, zmiany masy ciała, stresującego trybu życia i upływu lat ulega wielokrotnym zmianom. Z tego względu warto zatroszczyć się o jak najlepszą kondycję naszych piersi.

 

Co szkodzi biustowi?

Delikatna, cienka skóra na piersiach jest wrażliwa na wiele niekorzystnych czynników. Nie służy jej źle dobrany biustonosz, zarówno za luźny, jak i zbyt ciasny, nieprawidłowa postawa, a także gwałtowne chudnięcie lub przybieranie na wadze. Dużym wyzwaniem dla skóry piersi jest okres ciąży i karmienia. Negatywny wpływ na skórę na biuście ma też przesadna ekspozycja na promieniowanie UV, np. podczas opalania się w solarium lub na plaży, szczególnie jeśli nie zastosujemy wystarczającej ochrony.

 

Niedostateczna pielęgnacja biustu oraz niezdrowy tryb życia szybko sprawią, że skóra na piersiach stanie się przesuszona i nadwrażliwa. W skrajnych przypadkach zacznie się ona przedwcześnie starzeć i marszczyć. W efekcie biust straci swoją naturalną jędrność i ładny kształt.

 

Kosmetyki do pielęgnacji biustu

Aby skutecznie zadbać o kondycję piersi, przede wszystkim należy pamiętać o nawilżaniu i ujędrnianiu. Doskonale sprawdzą się tutaj kosmetyki do pielęgnacji biustu, zawierające w swoim składzie kwas hialuronowy, wyciągi roślinne, np. z alg oraz witaminę E. Produkty te powinnyśmy aplikować na skórę piersi codziennie, wykonując przy tym masaż biustu. Pamiętajmy, aby był to masaż delikatny, gdyż w przeciwnym razie rozciągniemy skórę na piersiach, uzyskując efekt całkowicie odwrotny niż zamierzony.

 

Raz na tydzień warto wykonać peeling biustu, który pobudzi regenerację skóry i przyczyni się do lepszego wchłaniania dobroczynnych składników zawartych w kosmetykach do pielęgnacji biustu. Do peelingu tej strefy ciała najlepiej nadają się peelingi enzymatyczne lub drobnoziarniste, które nie podrażnią wrażliwej skóry na piersiach.

 

Osobną linię kosmetyków do pielęgnacji biustu stanowią produkty dedykowane dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Oprócz preparatów ujędrniających znajdziemy wśród nich kosmetyki zapobiegające powstawaniu rozstępów oraz maści do pielęgnacji brodawek sutkowych, narażonych na urazy podczas karmienia noworodka.

 

Co jeszcze możemy zrobić?

Żeby dodatkowo wspomóc dobroczynne działanie kosmetyków do pielęgnacji biustu, warto korzystać także z dodatkowych sposobów na poprawę kondycji naszych piersi. Obok masażu specjaliści zalecają też szczotkowanie skóry piersi i dekoltu delikatną szczotką do ciała, która poprawi ukrwienie i wygląd skóry. Działanie ujędrniające będą miały naprzemienne zimne i ciepłe natryski pod prysznicem. Piersiom przysłuży się też zdrowy tryb życia, czyli zbilansowana dieta i aktywność fizyczna oraz prawidłowo dopasowany biustonosz.

pixelpixelpixelpixelpixel